ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2605
EURO
7,3554
IMKB
62.336
ALTIN
242,791
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın17/36 ºC
Ankara12/30 ºC
İstanbul18/27 ºC
İzmir17/34 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydınlılar Büyük İlgi Gösterdi
16 Mayıs 2009 / 17:32
Trabzon yöresine ait olan ve kısa sürede tüm Türkiye'de popüler hale gelen ''Kolbastı'' oyununu öğrenmek için Aydınlılar büyük ilgi gösterdi.
Trabzon yöresine ait olan ve kısa sürede tüm Türkiye'de popüler hale gelen ''Kolbastı'' oyununu öğrenmek için Aydınlılar büyük ilgi gösterdi.
Kısa sürede Tüm Türkiye'de popüler hale gelen ''Kolbastı''oyununu öğrenmek için Aydınlılar büyük ilgi gösteriyor.
Trabzon'un Foros mahallesinden çıkan ve zamanla rap'in Karadeniz halini alan '' Kolbastı'' oyunu ritmik hareketleri ile beğeni topluyor.
Tekli veya grup halinde oynanan kolbastı oyununu öğrenmek isteyenler için Aydın Karadenizliler Derneği kurs açtı.
Dernek Başkanı Orhan Bayraktar'' Trabzon ve Giresun yörelerine ait mahalli bir oyun olan Kolbastı oyununun iki yıl önce karadeniz olimpiyatlarında sahnelenmesinden sonra popüler hale geldiğini bellirterek,Aydın'da da kendilerine gelen talep üzerine kolbastı öğrenci kursu açaklarını söyledi.
Bayraktar 17 Mayıs Pazar günü Söke Ovacık Yaylalarında yapılacak olan 8. Karadeniz Yayla Şenliklerinde tüm halkımızı beklediklerini söyledi.
Kolvbastı Öğretmeni Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi bölümü öğrencisi Selami Aktaş'da kişinin kendini müziğin akışına bırakması halinde kolbastı oyununun kendiliğinden ortaya çıktığını söyledi.
DİĞER HABERLER