ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
3,8638
EURO
4,5501
IMKB
62.336
ALTIN
155,894
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın12/19 ºC
Ankara4/13 ºC
İstanbul13/18 ºC
İzmir13/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çakma MADRAN Uyarısı
17 Mayıs 2009 / 10:17
Apaydın Yaz Mevsimi Öncesi "Çakma Madran" Uyarısında Bulundu!

Kış ve bahar aylarının yağışlı geçmesi Bozdoğan Madran yaylasında pınarları doldurdu. Madran yaylasının eteğinde kurulu bulunan Bozdoğan belediyesi madran Su dolum tesislerinde de makinalar tam kapasite çalışıyor.

Başta Aydın ,Antalya ve İzmir olmak üzere Madran memba suyu yurt içi ve dışında büyük bir pazara sahip.Madran markasının güvenirliliği bazı su işletmecilerinin'de iştahını kabartıyor.Bozdoğan belediye başkanı Tümer Apaydın, piyasalarda Madran markası adı altında bir çok şirketin su dağıttığına dikkat çekerek,"Bu durum bizi'de rahatsız ediyor.

1973 Yılından bu yana gerçek Madran markası Bozdoğan belediyesine aittir.Biz bu tesislerimizde gayet hijyenik ortamda dolum yapıyoruz. kış aylarında karlarla kaplı Madran dağının çam kokulu ormanlarının topraklarından çıkmaktadır. Madran dağının güney kesiminde 400 - 700 metre yükseklikte fıstık çamı türünden oluşmuş bir orman örtüsü vardır ve suyumuzun güzelliğine damak tadı vermektedir.

Bizim rahatsızlığımız Madran dağını karşıdan dahi görmeyen firmaların Madran ismini kullanarak su piyasaya sürmeleri.Bu suların dolum kaynakları bile eğildir.Madran dağından gelen sularla dolum yapmayan bu firmaların bir çoğu ile mahkemelik durumdayız.Madran suyu alırken önce,Bozdoğan Belediyesi Madran Memba Suyu amblemine dikkat edilmelidir.

Yine belediyemize ait bir çok logo etiketlerin üzerinde yer almaktadır.Yaz mevsimiyle birlikte su tüketimi' de artıyor.Vatandaşlarımızın Çakma Madran amblemli sudan içmemeleri için mutlaka etikete dikkat etmelerini istiyoruz" dedi.

HABER:YILMAZ ÖLMEZ-BOZDOĞAN-ÖZEL HABER

DİĞER HABERLER