ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2706
EURO
7,3740
IMKB
62.336
ALTIN
241,643
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın15/33 ºC
Ankara12/28 ºC
İstanbul19/26 ºC
İzmir17/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye Üzerinden Siyaset Yapmayın
18 Mayıs 2009 / 11:10
''Türkiye Üzerinden Siyaset Yapmayın''
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Bazı Avrupalı dostlarımız Türkiye'ye karşı maalesef Türkiye içerisinden veya Türkiye üzerinden siyaset yapmak suretiyle, kendi ülkesindeki halka mesaj vermeye çalışıyor'' dedi.
AK Parti Bursa İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin AB katılım sürecinde üzerine düşeni hakkıyla yerine getirdiğini belirten Erdoğan, ''Ancak, bazı Avrupalı dostlarımız, hala bizleri anlamamakta direniyor'' ifadesini kullandı.
Erdoğan, "İşte Fransa, Avrupa Parlamentosu seçimlerine yönelik olarak halkına mesaj veriyor. Bu mesajı verirken de Türkiye üzerinden vermeye çalışıyor. Almanya'da da aynı durum var. Orada yaptıkları bu hareketler bizimle bir arada oldukları zaman yaptıkları hareketlerle uyumlu değil. Bize farklı, orada farklı, bu ikircikli siyaset anlayışı tutmaz'' diye konuştu.
Anayasa değişikliği çalışmalarına da değinen Erdoğan, muhalefetin uzlaşmadan yana olduğunu ifade etmesine rağmen, ''hadi uzlaşalım'' deyince ortada kimseyi bulamadıklarını söyledi. Muhalefetin terörle mücadelede de aynı tavrı sergilediğine ifade eden Erdoğan, '' Bir kez daha çağrıda bulunuyorum; siyasetin tüm aktörlerini, sivil toplum örgütlerini, akademisyenleri, yazarları Türkiye'nin bu kronik meselelerini akılla, sağduyuyla, soğukkanlılıkla tartışmaya davet ediyorum'' dedi.

"KİMSE BU GENÇLİĞİ PROVOKE EDEMEZ"
Partisinin Genel Merkez Gençlik Kolları'nca BJK İnönü Stadyumu'nda düzenlenen AK Parti 8. Geleneksel Gençlik Şöleni'ne de katılan Erdoğan, evrensel ölçekte düşünemeyenlerin siyaseti hamasete mahkum ettiklerini ve geçmişte bu tarz siyasetin bedellerinin büyük acılarla ödendiğini, kalem tutması gereken gençlerin eline suç aletlerinin verildiğini belirtti.
Başbakan Erdoğan, ''Artık dünyanın gerçekleriyle aracısız yüzleşen, bilgiye kolay erişen gençlere kimse kül yutturamaz ve kimse bu gençliği provoke edemez'' diye konuştu.
DİĞER HABERLER