ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2605
EURO
7,3554
IMKB
62.336
ALTIN
242,791
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın17/36 ºC
Ankara12/30 ºC
İstanbul18/27 ºC
İzmir17/34 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeni Teşvik Sistemi Getiriliyor
18 Mayıs 2009 / 11:00
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ''İllerin rekabet ve sektörel gücünü ön plana çıkartan yeni bir teşvik sistemini getiriyoruz'' dedi.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ''İllerin rekabet ve sektörel gücünü ön plana çıkartan yeni bir teşvik sistemini getiriyoruz'' dedi.
AK Parti 3. Olağan Amasya İl Kongresi'ne katılan Bakan Şimşek, önümüzdeki dönemde bölgesel kalkınmışlığı sağlayacaklarını ifade ederek, illerin zenginliklerini, rekabet gücünü ön plana çıkaran yeni bir modelle yola devam edeceklerini söyledi.
Yeni bir teşvik sistemi getireceklerini kaydeden Şimşek, ''Bu modelle sadece bölgesel kalkınmışlık farklarına bakmayacağız. Acaba illerimizin zenginliğini daha ön palana nasıl çıkarırız ? İllerin rekabet ve sektörel gücünü ön plana çıkartan yeni bir teşvik sistemini getiriyoruz. Ülkenin kaynaklarını çok daha rasyonel bir şekilde kullanacak bir teşvik sistemi getiriyoruz. Bu da istihdamın artırılması, işsizliğin azaltılması anlamında çok önemlidir'' dedi.
Türkiye'de daha demokratik bir toplum için bütün çabaların devam edeceğini vurgulayan Şimşek, ''Bundan sonra da Türkiye birinci sınıf demokrasiyi hak ediyor. Türkiye birinci sınıf temel hak ve özgürlükleri de hak ediyor'' şeklinde konuştu.
DİĞER HABERLER