ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
3,8638
EURO
4,5501
IMKB
62.336
ALTIN
155,894
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın12/19 ºC
Ankara4/13 ºC
İstanbul13/18 ºC
İzmir13/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sorunlar Bitmek Bilmiyor
18 Mayıs 2009 / 11:04
TOKİ'de sorunlar bitmek bilmiyor.

Aydın Zeybek mahallesinde Eski Belediye Başkanı İlhami Ortekin Döneminde yapılan Toki'de yeni belediye başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından çözüleceği seçim döneminde yapmış olduğu beyanatlardan da anlaşılıyordu.

Belediye başkanlığına geldiği ilk günden bu yana seçimde beyan ettiklerini uygulamaya çalışan Çerçioğlu; yapayım derken bozarcasına bir uygulama yapıyor adete TOKİ sakinlerine sorun olan TOKİ'nin bitmez çilesine yenisini ekliyor.

Ulaşımın güç olduğu bir mekanda kurulan site birde bu yetmezmiş gibi zamanında yapılması gereken altyapı sorunları ile uğraşıyor. Site oturan sakinleri sanki Aydın dışına dışlarcasına Aydın'ın mecra bir yerine bir yer verilerek sağlık ocağının yetersiz kalması da insanlara verilen değeri gösteriyor.

Sitede bulunan sorunlar sadece altyapı değil marketinin yetersiz olması, fatura yatırabilecekleri bir yerde bulunmaması bunlara örnek…

Çöplerin düzensiz toplanması da çevrede yaz ayının gelmesi ile kötü kokulara ve zararlı böceklerin çıkmasına vesile oluyor.

Ulaşım diye başladık sorunlar bitmiyor. Yapılan yolların bozukluğu ve sitede oturan insanların can ve mal güvensizliği devam ediyor.Gelelim altyapı işlerine yağmur yağdığı güneler de biriken sular yüzünden çocuklar bir sonraki gün çocukların eğlenmesi için yapılan parklarda eğlenemiyor çünkü her yer su ile dolu yağmur olukları yok.

Şimdi belediye tarafından yağmur olukları yapılmaya başlandı fakat bu seferde ulaşım etkilendi. İnsanlar çalışmalar nedeni ile 200 metre aşağıda indirilip yürüyor ve mağduriyet giderilirken aslında mağdur oluyor.

Çalışmalar sırasında açılan büyük çukur ve etrafında birikmiş kum dağına benzer kum yığını üzerinde çocuklara adeta ölüm davetiyesi çıkartılıyor.
Etrafına öylesine çekilmiş şerit ile bu çalışmalar devam ediyor.

Mağduriyet daha devam edeceğine benziyor. Bizde aypost ekibi olarak Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun bu sorunları en yakın sürede çözeceğini düşünüyoruz.

FOTOĞRAFLAR:

sakin
sakin
önünüzde 5 yıl var verilen vaatler ancak 5 yıla yayılır.arkadaşa katılıyorum bu bir taktiktir hemen her şeyi tamamlanırsa iş yaptınız diye kimse sizi tebrik etmez.yavaş yavaş o çileyi toki sakinlerine çektirerek yapacaklar ki hayıra geçsin...siyasetçi mantığı!
18 Mayıs 2009 Pazartesi 13:54
nedemek lazım
normallll
ya diyecem tekşey bunu yapanlar bu çileleri çekmiyor allaha havale ediyorum başka diyecek bişey yok
18 Mayıs 2009 Pazartesi 13:19
geleneksel hal
nail
türkiyede gelenek haline geldi çünkü tam yapılırsa kimse size çalışıyor demez sebeb ve sonuç bu
18 Mayıs 2009 Pazartesi 13:13
bitmez
toki sakini
bizleri şehir dışına atmaları bize verilen değerdir ve çevre düzenlemelerinin eksikliği de eklenirse zaten mağdurduk çözüm yapmak yerine daha kötüye gidiyor.Çocuklarımız mağdur okulu yok marketinde yeterli düzeyde değil daha ne olsun bitmez bu sorunlar paramızla rezil oluyoruz
18 Mayıs 2009 Pazartesi 11:54
DİĞER HABERLER