ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2605
EURO
7,3554
IMKB
62.336
ALTIN
242,458
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın19/36 ºC
Ankara11/29 ºC
İstanbul20/28 ºC
İzmir19/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Engellilere Ücretsiz Diş Tedavisi
18 Mayıs 2009 / 13:22
Kuşadası'nda engellilere ücretsiz ağız ve diş sağlığı eğitimi verileceği, 17 Mayıs günü ücretsiz muayene ve acil diş hekimliği hizmeti sağlandı.
Kuşadası'nda engellilere ücretsiz ağız ve diş sağlığı eğitimi verileceği, 17 Mayıs günü ücretsiz muayene ve acil diş hekimliği hizmeti sağlandı.

Kuşadası Gazeteciler Birliği Başkanı Latif Sansür, yaptığı açıklamada, TÜRSAB Kuşadası Bölgesel Yürütme Kurulunun desteğiyle 17 Mayıs Pazar günü tüm engellilerin ağız ve diş muayenelerinin gerçekleştirildiğini söyledi.

Sansür şunları kaydetti:

''Engellilerimiz çoğu zaman ağzındaki acıyı anlatamıyor. Onların acısını dindirmek, sorunlarına çözüm bulmak için bir çalışma başlattık. Bu çerçevede Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ile Ege Ağız Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneğinden biri profesör, 18 diş hekiminin katılımıyla Kuşadası, Söke, Güzelçamlı ve Davutlar'daki tüm engellilerin muayene, çekim, dolgu ve bakımlarını ücretsiz yapacak..

Belkoop kavşağındaki Kuşadası Özürlüler Derneğinde oluşturulacak geçici muayenehanede gün boyunca gelen tüm engelliler ağız ve diş sağlığı ile ilgili hizmetleri alabilecek. Tüm vatandaşlarımızdan ricamız bu hizmeti çevrelerindeki engelli ailelerine bildirmeleri, daha fazla kişiye ulaşmamızda bize destek vermeleridir.''
DİĞER HABERLER