ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
3,8638
EURO
4,5501
IMKB
62.336
ALTIN
155,894
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın12/19 ºC
Ankara4/13 ºC
İstanbul13/18 ºC
İzmir13/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversitede Müzik Ziyafeti
19 Mayıs 2009 / 00:00
Adnan Menderes Üniversitesi 14. Kültür - Sanat Şenlikleri çerçevesinde Gökhan Kırdar Konseri düzenlendi.

Adnan Menderes Üniversitesi 14. Kültür - Sanat Şenlikleri çerçevesinde Adnan Menderes Merkez Kampus tören alanında bir çok dizilerin müzik yapımcılığını yapan ve Aydın doğumlu Gökhan Kırdar ile Adnan Menderes öğrencileri doyumsuz müzik ziyafeti yaşadı.

Adnan Menderes Üniversitesi 14. Kültür Sanat Şenlikleri çerçevesinde bir çok etkinlik düzenleyen üniversitenin son gününde popüler olmuş ve herkes tarafından müzikleri beğenilen bir sanatçı Gökhan Kırdar'ı ağırladı. Etkinler çerçevesinde konser veren Kırdar memleketinde olmanın sevincini ve öğrencilerin göstermiş olduğu sevgiden çok mutlu olduğunu ve bu konserden de mutlu ayrılacağını belirti.

Aypost ekibi olarak kendisine sorduğumuz sorulara da samimi cevaplar veren Gökhan Kırdar Eurovizyon hakkındaki düşüncelerini de belirterek, Türkiye için güzel bir gün yaşandığını ve bu tip organizasyonlarda kim temsil ederse etsin elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını ifade etti.

Korsanla mücadele konusunda sorduğumuz soruda, kendisinin bu olaylara karşı olduğunu belirterek eğer bir sanatçı emek verip bir parça yapıyor ve biz ona destek vermeyerek o parçayı internetten indiriyorsak, bir süre sonra o sanatçı şarkı yapamaz ve böylelikle de sevdiğiniz şarkıcının parçalarını dinleyemezsiniz sizce bu mu olmalı? Dedi.

Aydın'a gelmediğiniz sürede Aydın'ı nasıl buldunuz? Sorusuna ise '' her geçen gün kendini güzelleştiren ve geliştiren bir Aydın var. Ben Aydın'dan üniversite dolayısı ile ayrılmıştım fakat memleketimde insanlar ve o sıcakkanlı halleri hiç değişmemiş. Şuanda Memleketimde olmaktan mutluyum ve okumuş olduğum Gazipaşa ilköğretim okulu, Aydın lisesi aklıma geldi. O kadar güzel günlerim geçti ki hala da unutamam.''dedi.

Son olarak hemşerilerine teşekkür ederek konsere geçildi.

Konser alanında öğrencileri selamlayan ve öğrencilerin ilgisinden memnun olan Gökhan Kırdar söylediği birbirinden güzel parçalar ile Adnan Menderes Üniversitesi öğrencilerine adeta resital verdi.Konser sırasında slow parçalarda dans edip hareketli parçalarda dans eden öğrenciler konserde doyumsuz müzik ziyafeti yaşamış oldu.

Konser esnasında Kurtlar Vadisinin ünlü müzikleri ''Cendere, Pusu'' çalınmaya başladığında öğrencilerin Gökhan Kırdar'a ilgi ve alkışları üç kat daha arttı. Konserde slow şarkılarda hayranlarından bir öğrenci ile dans edip bir küçük Kırdar hayranı ile beraber şarkı söylemesi de bu güzel geceye renk kattı.


Konser sonunda Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şürü Boyludan günün anısına plaket ve çiçek alan Kırdar daha sonra henüz piyasaya yeni çıkacak albümünü de öğrencilerle paylaşarak albümünü alanlara imza dağıttı.

Konser bu güzel görüntülerle sona erdi. Adnan Menderes öğrencilerinin bu güzel konser akıllarından pek silinmeyecek gibi gözüküyor. Çünkü konser sonsa erdikten sonra bile öğrenciler eğlencelerine devam etti. Danslarla öğrencilerin mutlu olduğu ve ne kadar eğlendiği gözlenebiliyordu.

GÖKHAN KIRDAR FOTOĞRAF

DİĞER HABERLER