ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,2605
EURO
7,3554
IMKB
62.336
ALTIN
242,458
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın19/36 ºC
Ankara11/29 ºC
İstanbul20/28 ºC
İzmir19/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ADÜ Bisiklet Yarışması
19 Mayıs 2009 / 10:23
Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye Üniversiteler Kampüs Bisiklet Yarışması'nın ilki Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde (ADÜ) gerçekleştirildi.
Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye Üniversiteler Kampüs Bisiklet Yarışması'nın ilki Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde (ADÜ) gerçekleştirildi.
ADÜ Merkez Yerleşkesi'ndeki yarışmalara, 4 üniversitenin yanı sıra, Kara Harp Okulu ve bireysel yarışmacılar katıldı.
Kampüs alanı içerisindeki 3 bin 800 metrelik parkurda bayanların 2 tur, erkeklerin ise 4 tur üzerinden mücadele ettiği yarışmalar sonucunda dereceye girenler şöyle:
Bayanlar
---------
1. Tuğba Karaaslan (Kocaeli Üniversitesi)
2. Merve Tayfun (Kocaeli Üniversitesi)
3. Tuğba Özdemir (Cumhuriyet Üniversitesi)

Erkekler
---------
1. Behçet Usta (Kocaeli Üniversitesi)
2. Serkan Çakırcı (Kocaeli Üniversitesi)
3. Mustafa Deniz (Cumhuriyet Üniversitesi)

Takım sıralamasında bayanlarda birinciliği Kocaeli Üniversitesi, ikinciliği Adnan Menderes Üniversitesi üçüncülüğü ise Pamukkale Üniversitesi kazanırken, erkeklerde ise Kocaeli Üniversitesi birinci, Kara Harp Okulu ikinci ve Pamukkale Üniversitesi üçüncü oldu.
Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Üniversiteler Kampüs Bisiklet Yarışması'nın ilk defa ADÜ'de yapıldığını belirterek, amaçlarının üniversite gençliğine bisiklet binmeye alıştırmak olduğunu söyledi.
Önümüzdeki yıldan itibaren çok sayıda farklı üniversitede bu organizasyonu gerçekleştirmeyi planladıklarını ifade eden Tamer, ''Bu yarışma, bugüne kadar katılamadığımız 'Dünya Üniversitelerarası Bisiklet Şampiyonası'na bir hazırlık teşkil edecek. İki yılda bir yapılan şampiyonaya en kısa zamanda katılmak istiyoruz'' diye konuştu.
DİĞER HABERLER