ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/15 ºC
Ankara-2/10 ºC
İstanbul3/10 ºC
İzmir2/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İNGİLTERE POLİSİNDEN TERÖR ÖRGÜTÜNE SAVAŞ
11 Mart 2009 / 10:56
İngiltere'nin başkenti Londra'da faaliyet gösteren metropolitan polis teşkilatı, yasaklanmış örgütler listesinde bulunan terör örgütü PKK/Kongre Gel'in yasa dışı haraç toplama faaliyetlerine karşı savaş açtı.
Polis dünden itibaren İngiltere'de başta Heathrow olmak üzere Türkiye'den gelen uçakların indiği bütün havaalanlarında ve Harringey ve Hackney gibi Türklerin yoğun olarak yaşadığı yerlerde halkı PKK/Kongre Gel'in yasa dışı kaynak oluşturma faaliyetine karşı uyaran el ilanları dağıtmaya başladı.
Metropolitan Polis Teşkilatı yetkilileri, Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan el ilanlarında ''Polise Yardım Çağrısı'' başlığı altında, ''Yasaklanmış terörist örgüt olan PKK/Kongre Gel adına bazı kişilerin iş yerlerine ve sakinlerine yaklaşımda bulunarak, yasa dışı para toplama eylemlerinde bulunduklarının polis farkındadır'' ifadesine yer verdi.
''Herhangi bir kişi sizden para isteğinde ya da size karşı tehditte bulundu mu?'' diye sorulan el ilanında, ''polisle temasa geçmekte endişelerinizin bulunduğunu anlamaktayız. Fakat alınan bütün telefonların ve bilgilerin tamamen gizlilik altında tutulacağına dair size güvencede bulunuruz'' teminatı verildi.
Metropolitan Polis Teşkilatı olarak Londra'da yaşayan bütün toplumların güvence altında olmaları için çaba sarf edildiğine işaret edilen el ilanında, bu konuda halktan gelen her türlü yardımın büyük memnuniyetle karşılanacağı vurgulandı.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ