ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
3,8638
EURO
4,5501
IMKB
62.336
ALTIN
155,771
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/15 ºC
Ankara4/11 ºC
İstanbul7/11 ºC
İzmir7/15 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BU SEÇİM ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİN KİLOMETRE TAŞI"
11 Mart 2009 / 11:07
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Bu seçim sadece belediye başkanlığı, il genel meclisleri, belediye meclis üyelerinin belirlenmesi değil, ülkemizin geleceğinin belirlenmesinde bir kilometre taşı olacak'' dedi.
Bahçeli, Osmaniye'nin Toprakkale ilçesindeki Toprakkale Meydanı'nda vatandaşlara hitap ettiği konuşmasında, bu seçimin önceki seçimlerden çok daha farklı anlamlar içerdiğini belirterek, hangi partiden olursa olsun oy verme çağına gelen herkesi, sandık başına giderek yüksek katılımı sağlamaya çağırdı.
29 Mart seçimlerinin tarihi bir fırsat olduğunu ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu:
''Sandığa vardığımızda geçmişte olanları iyi değerlendirmeli, vicdanımızın sesini dinleyerek oyumuzu kullanmalıyız. Kendi irademizle oy verirsek Türkiye'de demokrasinin yerleşmesi imkanına kavuşuruz.
Millet, iradesine başvurmayı artık öğrenmeli, mutlaka bu iradeye başvurmalıyız. Bu seçimde bunu gerçekleştireceğiz. Çünkü bu seçim sadece belediye başkanlığı, il genel meclisleri, belediye meclis üyelerinin belirlenmesi değil, ülkemizin geleceğinin belirlenmesinde bir kilometre taşı olacak.''
Mitinge katılan bazı vatandaşların ''açız, açız'' diye bağırması üzerine Devlet Bahçeli, "Onu bizden önce AK Parti'ye söyleyeceksiniz. Türkiye'deki işsizlik, kimsesizlik, bütün bunları dikkate alarak bu seçimin önemli olduğunu vurguluyorum. Türkiye'deki açlık ve yoksulluğu çok iyi biliyoruz. İşte bunları aşabilmek için, mahalli seçimlerde AK Parti'ye bir ihtarda, uyarıda bulunmakta yarar var" dedi.
DİĞER HABERLER