ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/13 ºC
Ankara2/7 ºC
İstanbul1/4 ºC
İzmir4/11 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN ADAYININ EVİNİ BASIP, EŞİNE FALÇATA İLE SALDIRDILAR
11 Mart 2009 / 13:46
CHP KUŞADASI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI M. ESAT ALTUNGÜN'ÜN EVİNİ BASAN KİMLİĞİ BELİRSİZ BİR KADIN, BAŞKAN ADAYININ EŞİNİ FALÇATA İLE YARALAYARAK KAÇTI
Kuşadası"nda CHP'li Belediye Başkan adayı M. Esat Altungün'ün evini basan kimliği belirsiz bir kadın, başkan adayının eşini falçata ile yaralayarak kaçtı.
Edinilen bilgiye göre, CHP'nin Kuşadası Belediye Başkan adayı M. Esat Altungün'ün Türkmen Mahallesi Sümbül Sokak Sümbül Apartmanı'ndaki evine gelen kimliği belirsiz bir kadın, kapıyı açan Sebahat Altungün'e, "Eşinizin üzerine kahve döküldü, gömlek ve kravat için beni gönderdi" dedi. Bunun üzerine üst kata çıkan Altungün tam eşini telefonla aramak üzereyken, kadın saldırgan elindeki falçata ile Sebahat Altungün'e saldırdı. Saldırgan daha sonra bir sigara yakarak, elindeki sigarayı CHP'li adayın eşinin
yüzünde söndürmek istedi. Sebahat Altungün'ün karşı koyması üzerine sigarayı ayağına bastıran saldırgan, "Eşinin dili çok uzamış. Çok konuşuyor. Onun dilini koparacağız. Bu size son uyarımız" diyerek 5. kattaki evden hızla uzaklaştı. Saldırıda yüzünden, kolundan ve bacağından yaralanan Sebahat Altungün'ün tedavisi ayakta yapılırken, polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.
Önceki gün de CHP'nin cuma pazarındaki seçim bürosuna saldırıda bulunan 3 kişi, seçim bürosu yöneticisini yaralayıp, parti bayraklarını yırtmıştı.CHP Kuşadası İlçe Örgütü tarafından, Belediye Başkan adayı Esat Altungün'ün evine ve bir seçim bürosuna yapılan saldırılar kınandı.
CHP Kuşadası ilçe merkezinde bir basın toplantısı düzenlenerek konuyla ilgili açıklama yapıldı, gerçekleştirilen basın toplantısında
CHP Kuşadası ilçe merkezinde gerçekleştirilen basın toplantısında, evi saldırıya uğrayan Belediye Başkan Adayı M. Esat Altungün'e destek olan partililer alkış ve sloganlar attıktan sonra saldırıyı kınayan pankartlar açtı.
CHP Aydın İl Başkanı Tunç Aytur, CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Bal ve CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı M. Esat Altungün'ün katıldığı basın toplantısında ilk konuşmayı CHP İlçe Başkanı Mehmet Bal yaptı. Her iki olayı ayrıntılarıyla anlatan CHP İlçe Başkanı Mehmet Bal, önce seçim bürosu ardından başkan adayının evine yapılan saldırıların son derece çirkin ve düşündürücü olduğunu belirterek, bu saldırıları yapanların bir an önce yakalanmasını istedi.
CHP Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün ise hem partisine hem de evine yönelik saldırıların seçim öncesi peş peşe gelmesinin ardında seçimi kaybetme korkusuna girenlerin endişelerinin yattığını söyledi. Partililer ve vatandaşlardan alkış desteği alan CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Esat Altungün, "Bugün bir eş olarak, bir baba olarak çok büyük üzüntü yaşadığım bir gün. Ancak, bir Kuşadalı olarak daha büyük bir üzüntü içerisindeyim" dedi.
Yoğun bir seçim dönemi yaşandığını anlatan Altungün, şöyle konuştu: "Ben de, CHP'den belediye başkanlığına adayım. CHP yönetiminde görev aldığım andan bu yana beni yolumdan çevirmeyi amaçlayan her türlü baskı, tehdit ve şantaja uğradım. Önemsemedim, kulak vermedim bu tür konuları kamuoyunda dile getirerek ortamı germek istemedim. Bu konuda yakın çalışma arkadaşlarımın kamuoyuyla paylaşalım önerisini dahi kabul etmedim. Ancak yaşanan süreç bıçağın kemiğe dayandığı süreçtir."
KİMSEYLE ÖZEL BİR HESABIM YOK
Kuşadası tarihinde hiçbir seçimde böyle çirkinlikler yaşanmadığını belirten Esat Altungün, sözlerini şöyle sürdürdü: "Aile fertlerime kadar uzanan baskı, tehdit ve yıldırma amaçlı uygulamalara sessiz kalmam artık beklenmemeli. Benim kimseyle özel bir hesabım yoktur. Onların benimle özel bir hesapları olmadığına inanmak istiyorum. Şüphelendiğim kimse yok, şüphelenmekte istemiyorum. Kendini bilen kimsenin bu tür yollara sapmayacağına inanmak istiyorum. Bununla birlikte şu an yaşamakta olduğumuz sürecin
de çok tehlikeli olduğu kanısındayım. Herkesi sakin ve akliselim davranmaya davet ediyorum. Yapılan tüm olumsuz hareketlerin bana değil, Kuşadası seçmenine yönelik olduğu kanısındayım."
Bu çirkin insanların çirkin saldırıları var diye Kuşadası sevdasından hiçbir zaman vazgeçmeyeceğini anlatan Altungün, sözlerini şöyle tamamladı: "29 Mart'ta sizlerin oylarıyla Kuşadası değişecek, huzur ve güven tekrar gelecek, vatandaşlarımız Kuşadası'nda yaşamaktan gurur duyacaklar. Desteğinize teşekkür ediyorum." (iha)
KINAMA
TENAY
BÖYLE BİR OLAYI KINIYORUM BU OLAYLARIN OLMAMASI LAZIM SEVGİ VE SAYGI ÇERÇEVESİNDE GEÇMESİ LAZIM YOKSA DEMOKRASİ OLMAZ....
11 Mart 2009 Çarşamba 16:04
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ