ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/13 ºC
Ankara2/7 ºC
İstanbul1/4 ºC
İzmir4/11 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EİT 10. Liderler Zirvesi
12 Mart 2009 / 09:36
"BÖLGESEL ÖRGÜTLERİN ÖNEMİ ARTIYOR" İran'ın başkenti Tahran'da yapılan Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) 10. Liderler Zirvesi sonuç bildirisinin yayınlanmasıyla sona erdi.
Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün temsil ettiği zirve Sadabat Sarayında düzenlendi. Zirvede konuşan Cumhurbaşkanı Gül, "EİT zirvesinin tüm dünyada çok ciddi etkileri görülen küresel bir ekonomik krizin yoğun şekilde hissedildiği bir dönemde gerçekleştiriliyor olmasının toplantının önemini daha da artırdığını" söyledi.
Gül, "yaşanan küresel ekonomik kriz neticesinde gelişmiş ülkelerde ekonominin küçülmesi, gelişmekte olan ülkelerde ise ekonomik büyümede görülen yavaşlamalar, ülkelerimizin de bu krizden belirli ölçüde etkilenmesini tabiatıyla kaçınılmaz kılmaktadır" dedi.
"Ülkelerin, vatandaşlarının refah ve güvenliğini tek başlarına ve uluslararası işbirliğini güçlendirmeden sağlamaları giderek zorlaşmıştır" diye konuşan Gül, "Bu yeni küresel ortamda bölgesel örgütlerin öneminin de giderek artmakta olduğu gözlemlenmektedir" diye konuştu.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ