ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/15 ºC
Ankara-2/10 ºC
İstanbul3/10 ºC
İzmir2/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dünyanın En Zengini Bill Gates
12 Mart 2009 / 09:39
Amerikan finans çevrelerinin dergisi ''Forbes Magazine,'' dünya dolar milyarderler listesinin 23'üncüsünü açıkladı. Forbes dünyanın en zengininin ise geçen yıl ilk kez 3. sıraya düşen Microsoft firmasının kurucusu Amerikalı Bill Gates olduğunu bildirdi.
Derginin genel yayın yönetmeni ve başkanı Steve Forbes, yaşanan büyük mali kriz nedeniyle 2003 yılından beri ilk kez dünyadaki dolar milyarderi sayısında bir yıldan diğer yıla geçerken bir düşüş yaşandığını söyledi.
Forbes 2008 yılında 1125 olan milyarder sayısının bu yıl 793'e düştüğünü ve bu yıl listede yeralan milyarderin toplam servetinin de 2,4 trilyon dolara gerilediğini, oysa bu rakamın geçen sene 4,4 trilyon dolar olduğunu belirtti.
Forbes dünyanın en zengininin ise geçen yıl ilk kez 3. sıraya düşen Microsoft firmasının kurucusu Amerikalı Bill Gates olduğunu belirterek, Gates'in 40 milyar dolarlık servetiyle ilk sırada yer aldığını, geçen yılın birincisi Amerikalı yatırımcı ve işadamı Warren Buffet'in ise 37 milyar dolarlık servetiyle ikinci sıraya düştüğünü söyledi. Geçen yılın 2. sırasında yer alan Meksikalı işadamı Carlos Slim Helu ise bu yıl 35 milyar dolarlık servetiyle 3. sırada yeraldı.

EN BÜYÜK DÜŞÜŞ TÜRKİYE'DE
Steve Forbes, geçen yıl Türkiye'den 35 milyarderin listede yer aldığını bu yıl ise bu sayının 13'e inerek büyük düşüş gösterdiğini belirtti.
Listeye göre bu yıl Türkiye'nin en zengin kişisi Hüsnü Özyeğin olurken, onu geçen yılın en zengini Mehmet Emin Karamehmet izledi.
Listeye göre Türkiye'de servetinden en çok kaybeden iş adamı ise Şarık Tara oldu. Listede servetinde artış olan tek isim ise Ali İbrahim Ağaoğlu oldu.

22 İSİM LİSTEDEN DÜŞTÜ
Listede geçen yıl bulunan Semahat Arsel, Rahmi Koç, Aydın Doğan, Suna Kıraç, Mehmet Sinan Tara, Faruk Yalçın, Erman Ilıcak, Bülent Eczacıbaşı, Faruk Eczacıbaşı, Olgun Zorlu, Hasan Çolakoğlu, Ahsen Özokur, Şevket Sabancı, Turgay Ciner, Serra Sabancı, Hanzade Doğan Boyner, Begümhan Doğan Faralyalı, Vuslat Doğan Sabancı, Sema Işıl Doğan, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Yalçın Sabancı ve Deniz Şahenk ise bu yıl Türkiye'den milyarderler listesine giremedi.


ZÜĞÜRT
TENAY
ARKADAŞLAR ZENGİNİN PARASI ZÜĞÜRDÜN ÇENESİNİ YORAR BUNU UNUTMAYIN BİZE NE BİLL GATES DEN VEYA BAŞKASINDAN BİZ HÜKÜMET ZAMANINDA MANTAR GİBİ ÇOĞALAN HÜKÜMET YANDAŞLARININ ZENGİNLİKLERİNDEN VE BAŞBAKANIN OĞULLARININ KÜÇÜK GEMİCİKLERİNDEN BAHSEDELİM VE 160 MİLYAR KİRALIK KÜÇÜCÜK ŞİRKETLERDEN BAHSEDELİMKİ HERKES ZENGİN GÖRSÜN YAZIK YEŞİL SERMAYE ALMANYADAKİ YURTTAŞLARIMIZIN DENİZ FENERİ YARDIM PARALARI KÜÇÜK GEMİCİKLERİ ALMAYA YARIYOR HİÇ BÜYÜK ALAMIYOR UYAN EY MİLLET GÖRÜN HALİNİZİ UYANIN ARTIK...
14 Mart 2009 Cumartesi 22:25
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ