ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/15 ºC
Ankara-2/10 ºC
İstanbul3/10 ºC
İzmir2/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bisikletle Türkiye'yi Turluyor
12 Mart 2009 / 09:54
Türkiyenin kendi öz kaynaklarını kullanması, doğa ve çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla Bisiklet ile istanbuldan yola çıkan Cengiz Yılmaz isimli vatandaş Aydın'a geldi.
Türkiyenin kendi öz kaynaklarını kullanması, doğa ve çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla Bisikleti ile Türkiye'yi dolaşan Cengiz Yılmaz isimli vatandaş Aydın'a geldi.
Aydın'da Asto başkanı Veli Tiryaki tarafından karşılanan Yılmaz, bisikletiyle bugüne kadar 5 ili gezerek 600 km yol yaptı. Türkiyenin sahip olduğu verimli arazilerin kirletimesini ve kendi öz kaynaklarını yabancılara satılamsını tepki göstermek ve özellikle büyük medya kuruluşlarının gündemini halkın gerçek sorunlarına dikkat çekmek amacıyla bu yolu seçtiğini belirten doğa sever Cengiz Yılmaz, sadece illerden geçmiyor köyleride dolaşıyor. Asto yönetim kurulu başkanı Veli Tiryaki'de doğa ve çevre kirliliğine dikkat çeken, Türkiyenin öz kaynaklarının yabancılara satılmasına tepki gösteren Cengiz Yılmaz'ı Aydın çevre sorunları hakkında bilgilendireceklerini ifade etti.
okullarda ders yapamıyoruz
SİNEM ÇETİN
Cengiz beyi kutluyorum. Kendi öz değerlerimize ve yerli malı kullanımına dikkat çekilmesi çok güzel. Aydının çevre sorunlarını okadar çok gibi. Aydınını 10 defa turlasada yetmez. Ben Seçim araçlarının okul önünden geçerken okulda ders yapamıyoruz. Belki siz başkan olacaksınız ama bizim geleceğimizi karartıyorsunuz.
12 Mart 2009 Perşembe 19:26
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ