ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3152
EURO
6,0047
IMKB
62.336
ALTIN
226,669
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın4/19 ºC
Ankara0/11 ºC
İstanbul3/13 ºC
İzmir4/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"IMF Esneklik göstermeye başladı''
12 Mart 2009 / 14:54
Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Uluslararası Para Fonunun (IMF) bazı konularda esneklik göstermeye başladığını belirterek, ''örneğin Gelir İdaresi konusunda esneklik göstermeye başladı'' dedi.
Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, CNN Türk Televizyonunda, IMF ile gelinen noktaya ilişkin bir soruya verdiği yanıtta, IMF'nin daha görüşmelerin tıkanmasına neden olan iki konuda esneklik tanıyacağı görüşünde olduklarını belirterek, bunlardan birisinin Gelir İdaresi konusu olduğunu vurguladı.
Mehmet Şimşek, çapraz vergi denetimi konusunun ise IMF ile halen görüşüldüğünü kaydetti.
IMF'nin çapraz vergi denetimini istediğini belirten Şimşek, radikal değişikliklerin, Türkiye'ye para girişini ürküterek krizi daha da derinleştirebileceğini, yarardan çok zarar getireceğini kaydetti.
Gelir İdaresinin güçlendirilmesini kendilerinin de istediğini ve bu yönde adımlar attıklarını kaydeden Şimşek, etkin bir Gelir İdaresinin, daha verimli vergi toplayabileceğini söyledi.
Türkiye'nin, kendi koşulları ve küresel konjonktürle uygun olması halinde IMF ile bir program yapabileceğini belirten Şimşek, ''IMF programının tıkanması, gelen taleplerin, Türkiye'nin ve dünyanın içinde bulunduğu konjonktürle uyumlu olmamasındandır'' şeklinde konuştu.
Mehmet Şimşek, IMF ile bir uzlaşmaya ulaşılması halinde, Türkiye'nin yararına olacak, menfaatlerine uygun ve elini güçlendirecek bir programın yapılacağını ifade etti.
Şimşek, yarardan çok zarar getirecek bir programın ise uygulanmayacağını da vurguladı
IMF
TENAY
EVET LÜTFEN NOT ALIN 29 MART SEÇİMLERİNDEN SONRA DEVLET YANİ HÜKÜMET ÖYLE KÖTÜ BİR SÖZLEŞME HAZIRLAYIP IMF İLE İMZAYA OTURACAKKİ BİZİ TAM KİLİTLEYECEKLER FAZLA DETAYA GİRMEK İSTEMİYORUM IMF VE HÜKÜMET SEÇİMİ BEKLİYOR SİZ ONDAN SONRA KRİZİ GÖRÜN YAZIK TÜRKİYEYİ BATIRDILAR YETTİ ARTIK BUNLARA DUR DİYECEK BİR ASKERİYE REJİMİ YOKMU TÜRKİYEYİ YİDİLER BİTİRDİLER O YÜZDEN DİYORUMKİ BARİ AYDINI KURTARALIM İŞİ USTASINA VE İŞİ BİLENİNE BIRAKALIM İNŞALLAH BAŞKAN AKSU OLUR AMİN.....
14 Mart 2009 Cumartesi 21:53
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ