ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3125
EURO
6,0136
IMKB
62.336
ALTIN
227,018
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın4/19 ºC
Ankara0/11 ºC
İstanbul3/12 ºC
İzmir4/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DSP Söke Belediye Başkan Adayı Reşit Ünalkızılırmak projelerini anlattı.
03 Mart 2009 / 17:24
DSP Söke Belediye Başkan Adayı Reşit Ünalkızılırmak projelerini anlattı.
Hedeflerinin trilyonluk projeler yapmak yerine halka ve insana yönelik projeler üretmek olduğunu söyleyen Ünalkızılırmak, “Söke"yi halk ile birlikte yöneteceğiz. Halkımıza yapılabilirliği olan projeler sunmak istiyoruz” dedi.
Projelerini ana başlıklar halinde sunan Ünalkızılırmak, önümüzdeki günlerde proje detaylarını Söke halkı ile paylaşacaklarını dile getirdi.
Söke"de özellikle kenar mahallelerde vatandaşların 25-30 Kuruşa bayat ekmek aldıklarını tespit ettiklerini ve bu nedenle Halk Ekmek Fabrikasını hayata geçireceklerini belirten DSP Söke Belediye Başkan Adayı Reşit Ünalkızılırmak, kadınlara yönelik ve özellikle kadınların istihdamına yönelik çok ciddi projelerinin olduğunu dile getirdi. Pazar yerinde turizmin canlanması için tren yolu kenarına otantik düzenleme ile işsiz kadınlara satış noktaları oluşturacaklarını belirten Reşit Ünalkızılırmak; tarıma dayalı ekonomiyi canlandırmak için de ihracata yönelik organik tarım ürünleri ve sera alanları oluşturacaklarını söyledi. Söke"nin ekonomik açılımları kazanması için SÖGİAD ve esnaf odaları ile koordineli çalışacaklarını dile getiren DSP Söke Belediye Başkan Adayı Reşit Ünalkızılırmak; ekonomi alanındaki projeleri gerçekleştirmek için gerekli kadrolara sahip olduklarını dile getirdi. Fakülte veya Üniversite konusunda geçmiş hükümetlerin Söke"ye üvey evlat muamelesi yaptıklarına dikkat çeken Reşit Ünalkızılırmak, Söke"ye üniversite kazandırılması konusunda çaba sarf edeceklerini belirterek; Söke OSB"ye gerekli yatırımcıların gelmesi için çalışmalara ağırlık vereceklerini dile getirdi.
Söke"yi Söke halkıyla birlikte yönetmek istediklerini bu nedenle kent ve mahalle meclisleri oluşturacaklarını söyleyen DSP Söke Belediye Başkan Adayı Reşit Ünalkızılırmak; Belediye ihalelerini şeffaf bir anlayışla yapacaklarını, Belediyenin bütçesinin de şeffaf olacağını söyledi.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ