ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/15 ºC
Ankara-2/10 ºC
İstanbul3/10 ºC
İzmir2/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Davaya 17 Gün ara verildi
14 Mart 2009 / 07:57
Mahkeme, ikinci iddianamenin incelenmesi nedeniyle duruşmayı 30 Mart 2009 tarihe bıraktı.
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, "Ergenekon" davasının tutuklu sanıklarında Vatan Bölükbaşoğlu ve Hüseyin Gazi Oğuz'un tahliyelerine karar verdi. Mahkeme, ikinci iddianamenin incelenmesi nedeniyle duruşmayı 30 Mart 2009 tarihe bıraktı.
Mahkeme Heyeti, suç vasfının değişme ihtimali ve yattıkları süreyi dikkate alarak Vatan Bölükbaşoğlu ve Hüseyin Gazi Oğuz'un tahliyelerine karar vererek, bu kişiler hakkında yurt dışına çıkış yasağı koydu.
Diğer sanıklarını tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, bir sonraki duruşmayı bu dosya ile birleştirme talebiyle gönderilen "Ergenekon" soruşturmasının ikinci iddianamesinin kanuni inceleme süresi ve geri kalan duruşma tutanaklarının çözüm işlemlerinin tamamlanması amacıyla 30 Mart 2009 günü saat 09.30'a bıraktı.
Bu arada, tutuklu sanıklarından İP Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkında duruşma savcılarına yönelik "F savcıları" şeklindeki sözleri nedeniyle yapılan suç duyurusu üzerine, Silivri 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde "hakaret" suçundan dava açıldığı öğrenildi.
Öte yandan, soruşturma kapsamında gözaltına alınan emekli Albay M.Ü. ve Uzman Çavuş M.Ç. tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.
HEKİMLERE "USULSÜZ SEVK"TEN İŞLEM
Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ü, GATA'ya sevk eden hekimlerin ''usule aykırı'' olarak sevk işlemi gerçekleştirdiklerinin belirlendiğini, bu hekimler hakkında yasal işlem yapıldığını bildirdi.
Sağlık Bakanı Recep Akdağ da, ''Ergenekon davasının bazı sanıklarının GATA'ya sevki konusunda usulsüzlük yapıldığını tespit ettik. İlgili sağlık personeli hakkında da disiplin cezası uyguladık'' dedi.
EMEKLİ ALBAY SERBEST
Soruşturma kapsamında gözaltına alınan emekli albay M.Ü. ve uzman çavuş M.Ç., mahkemece serbest bırakıldı. Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne çıkarılan M.Ü. ve M.Ç., savcılıktaki sorgularının ardından nöbetçi mahkemeye sevkedildiler. Burada ifadeleri alınan M.Ü. ve M.Ç., daha sonra serbest bırakıldı. Mahkemenin, M.Ü ve M.Ç. için yurtdışına çıkış yasağı koyduğu öğrenildi.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ