ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/15 ºC
Ankara-2/10 ºC
İstanbul3/10 ºC
İzmir2/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Devletin imkanlarını kullanıyor''
14 Mart 2009 / 08:03
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Bugünkü siyasi iktidar, devletin tüm imkanlarını acımasızca kullanarak seçimlerde etkin olmaya çalışıyor ama bunu başaramıyor.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Bugünkü siyasi iktidar, devletin tüm imkanlarını acımasızca kullanarak seçimlerde etkin olmaya çalışıyor ama bunu başaramıyor. Çünkü bu davranışı halk benimsemiyor'' dedi.
Bahçeli, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Erzurum'da, İstasyon Meydanı'nda düzenlenen ''Ülke Senin, Karar Senin'' adlı mitingde halka hitap etti.
29 Martta yapılacak seçimlerin önemine dikkati çeken Bahçeli, millet iradesinin sağlıklı bir şekilde ortaya çıkması için herkesin sandık başına gitmesini istedi.
Bahçeli, ''Partilerimiz, demokrasinin gereği olarak kendi adaylarını tanıtmak, seçimi kazanmak amacıyla birçok faaliyet gösteriyorlar. Bu faaliyetler açık hava toplantıları, ev ziyaretleri, kahve toplantıları, televizyon programları şeklinde gerçekleştiriliyor. Ama geçen süre içerisinde hepsine baktığınız vakit, acaba Türkiye'de seçime giren 19 siyasi parti gerçekten hakkaniyet içerisinde demokratik bir yarış yapabiliyor mu? Adil bir seçim hazırlığı olabiliyor mu? Bunu gözlediğinizde bugünkü siyasi iktidar devletin tüm imkanlarını acımasızca kullanarak seçimlerde etkin olmaya çalışıyor. Ama bunu başaramıyor. Çünkü bu davranışı halk benimsemiyor. Ama meydanlara yığma birliklerle kalabalıklar toplanıyor'' diye konuştu.
Türkiye'de yaşanan ekonomik krize de değinen Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın, kendi iktidarları döneminde 520 milyar dolar gelir artışı sağladıklarını söylediğini hatırlattı.


DEVLETİN İMKANLARI
TENAY
LÜTFEN ARKADAŞLAR SEÇİMKANUNLARINI AÇIN OKUYUN 2007 SEÇİM KANUNLARINDA DERKİ HİÇ BİR HÜKÜMET VE PARTİ SEÇİM ZAMANI DEVLETİN İMKANLARINI ARAÇLARINI VE KİŞİLERİNİ MİTİNGLERDE VE GEZİLERDE KULLANAMAZ AMA KULLANIYORLAR VE ÜSTÜNE ÜSTLÜK DİĞER PARTİLERE SİZ NİYE KULLANMADINIZ DİYE ÖZÜR İFADE EDİYORLAR YAZIKTIR BİZ MİLLET OLARAK KOYUNMUYUZKİ BUNLARA KANACAĞIZ YAĞMA YOK BENİM MİLLETİM BENİM HALKIM BENİM YURDUM İNSANI GÖZÜ AÇILDI ARTIK ON PARA YOK OYDA YOK BU BÖYLE DEVAM ETMEZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
17 Mart 2009 Salı 13:37
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ