ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/15 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul2/6 ºC
İzmir4/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deniz fenerini hatırlattı
14 Mart 2009 / 18:49
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal, AK Parti Hükümetinin, Cumhuriyet tarihinin en çok para kullanan hükümeti olduğunu söyledi.
Baykal, partisince Mardin'de düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, "Hiçbir hükümete bu kadar para nasip olmamıştır. Bunlar Türkiye'yi 220 milyar dolar borçla aldılar. 7 yılda tek başlarına 280 milyar dolar ek borç yaptılar. Üstelik devletin, Cumhuriyetin bugüne kadar yaptığı tesisleri sattılar ve milyarlarca dolar da ondan para kazandılar" dedi.
Çalışanların, kazandıklarının yarısı kadar vergi ve stopaj ödediklerini, 2009 ocak ayında 138 bin kişinin borç ödeyemez hale geldiğini dile getiren Baykal, Türkiye'nin yeni bir anlayışa ihtiyacı olduğunu belirtti.
Baykal, konuşmasına şöyle devam etti:
"Bu böyle gitmez, böyle gitmemeli, artık bir değişim kaçınılmaz hale geldi. Ekonominin, işsizliğin, çiftçinin, esnafın hali ortada. Bunca sıkıntı var, bunca sıkıntılı olan ülkede bir de ne var? Yolsuzluk var, yolsuzluk. Türkiye'deki yolsuzlukların farkında mısınız?. Deniz Fenerini biliyor musunuz? Eskiden ferdi yolsuzluklar yapılıyordu, şimdi teşkilatlı, dernekleşmiş, şirketleşmiş, mevzuatla kanunla yapılan yolsuzluk, iktidar himayesinde yapılan yolsuzluk var.
Milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğini ifade eden Baykal, "Başbakana bir teklifim daha var. Ben diyorum, hiç uzatmayalım. Mecliste 550 milletvekili var. Bunlara dokunmayalım, ikimizin dokunulmazlığını kaldıralım. Hesabımızı yargıya gidelim verelim" dedi.


BUNUNLA BİTMİYOR
TENAY
BEN ALMANYADAYKEN BU İŞLER SADECE DENİZ FENERİ DEĞİL KOMBASSANLAR YİMPAŞLAR İNSANLARIN PARALARINI TOPLADILAR KAR PAYI VERECEĞİZ DEDİLER SONRA İNSANLARIN PARALARINI İÇ ETTİLER İNANIN ADAM KENDİ EVİNİ SATTI KREDİ ÇEKTİ YATIRDI NE OLDU EN SONUNDA İNTİHAR ETTİ ÖLDÜ O KİŞİNİN HAKKINI NASIL VERECEK BUNLAR BİR TÜRLÜ ANLIYAMIYORUM TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKLARI VARDI O PARADA O YEŞİL SERMAYECİLER ŞİMDİ GEMİLER ALIYOR AMERİKA CLEVLAND DA AMELİYAT OLUYOR SAYGILARR......
17 Mart 2009 Salı 13:31
DENİZ FENERİ
TENAY
ALMANYADA YEŞİL SERMAYECİLER DENİLEN GURUP HER AY TÜR İŞ ADAMLARINI RAHATSIZ EDİP PARA ALIRLAR HARAÇ KESER GİBİ NERDEN BİLİYORSUN DERSEN ORDA YAŞADIM VE GÖRDÜM ORADA TOPLADIKLARI PARALARIN HADDİ HESABI YOKTUR ALMAN HÜKÜMETİNİN VERGİ DAİRELERİ BUNUN HESABINI YAPAMAMIŞLARDIR DENİZ FENERİ OLAYINDADA ZAHİT AKMANLAR GÖTÜRDÜ GÖTÜRECEĞİNİ OLSUN FEDA OLSUN ONLAR SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK AMA BUNLARIN HESABINI ÖTEKİ TARAFTA ALLAHA VERECEKLER BE N HELALA ETMİYORUM CEHENEMLİK BUNLAR YAZIKTIR.......
16 Mart 2009 Pazartesi 00:52
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ