ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/13 ºC
Ankara2/7 ºC
İstanbul1/4 ºC
İzmir4/11 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tuncay Güney casus çıktı
14 Mart 2009 / 19:53
MİT'ten Tuncay Güney cevabı
Ergenekon operasyonlarının başlamasına neden olan Tuncay Güney'in MİT tarafından içinde bulunduğu casusluk faaliyetleri nedeniyle izlemeye alındığı öğrenildi

2001 yılında İstanbul Organize Suçlar Şubesinde yaptığı itiraflar ve işyerinde yakalanan "Ergenekon Lobi" belgesi nedeniyle Ergenekon operasyonlarının başlamasına neden olan Tuncay Güney MİT tarafından içinde bulunduğu casusluk faaliyetleri nedeniyle izlemeye alınmış.

MİT TUNCAY GÜNEY'İN CASUSLUK FAALİYETLERİNİ İZLEMİŞ

İstanbul 13. Ağı Ceza Mahkemesinde yürütülen Ergenekon soruşturmasında Avukat Tolga Akalın'ın talebi doğrultusunda 'İstihbarata karşı koyma faaliyetleri' (Casusluk) kapsamında MİT yasalarının 4 ve 6. maddeleri dikkate alınarak, Tuncay Güney hakkında işlem yapılıp yapılmadığına ilişkin MİT'e gönderilen yazıya cevap verildiği görüldü.

EMNİYETTEKİ SORGUYA İSTİHBARAT ŞUBESİ KATILMAMIŞ

MİT'in yazısında Güney'in şüpheli temasları nedeniyle kontrol altına alındığı, ancak Güney hakkında herhangi bir tahkikat işleminin bulunmadığı belirtildi. MİT tarafından Tuncay Güney'in 2001 yılındaki mülakatına ilişkin 6 CD'nin yapılan dökümünün de mahkemeye gönderildiği kaydedildi. Yine İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nden gönderilen yazıda da, 2001 yılında Tuncay Güney ile yapılan mülakata İstihbarat Şubesi'nden polislerin katılmadığı bilgisi yer aldı.
YAZIKLAR OLSUN
ERCÜMENT
EVET YAZIKLAR OLSUN BU TUNCAY GÜNEY GİBİ ŞEREFSİZ BİR İNSANIN SÖZLERİNE BAKARAK BU GÜNKÜ ERGENEKON DENİLEN OLAYLARA GELDİK VE SUÇSUZ İNSANLARI YARGILADIK BELLİ İŞTE TUNCAY GÜNEY ŞEREFSİZ ADİ O. ÇOCUĞU BİR KÖPEK DAHA NESİNİ ARAŞTIRIYORSUNUZ YAKALAYIN GETİTTİRİN ONU BURDA CEZASINI VERELİM ONUN BİTARAFINA BİR ŞEYLER SOKALIM ŞEREFSİZ ADİ KÖPEK TÜRK DÜŞMANI ADİ HERİF ONUN ALLAH BELASINI VERSİN SOYSUZ BİR GÜN BELASINI BULACAK O ZAMAN ANLAR ANYAYI KONYAYI HERKESTEN ÖZÜR DİLİYORUM BİRAZ MORALİM BOZUK
16 Mart 2009 Pazartesi 01:02
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ