ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/13 ºC
Ankara2/7 ºC
İstanbul1/4 ºC
İzmir4/11 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İş Adamları Kahvaltıda Buluştu
15 Mart 2009 / 12:18
SİDER yönetimi 14 Mart 2009 Cumartesi günü Kırçiçeği Restorant"ta sabah kahvaltısında buluştu.
Söke Kaymakamı İsmail Demirhan"ın da katıldığı kahvaltıda Söke"nin sorunlara ve çözüm önerileri bir kez daha masaya yatırıldı.
Cumartesi sabahı gerçekleştirilen kahvaltıda Söke için öncelikli gündem Fakülte Binasının biran önce tamamlanıp hayata geçirilmesi olurken konuyla ilgili basını bilgilendiren Kaymakam İsmail Demirhan; Sökeli İşadamlarından konuyla ilgili destek istedi.
Demirhan konuşmasında, “Bu nazik kahvaltı için tüm SİDER Yönetimine teşekkür ediyorum. Bugün bu kahvaltıda işadamlarımız ile Söke"nin öncelikli sorunlarını konuştuk ve çözüm önerilerini adlandırdık. Söke için önemli olduğunu düşündüğümüz fakülte çalışmalarımız başlamış bulunulmaktadır. Söke Kaymakamı olarak işadamlarımızdan ve SİDER Yönetiminden destek bekliyoruz. Kendilerine bu ortamda fakülte ile ilgili son gelişmeleri aktardım ve konuyla ilgili fikir teatisinde bulunduk. Fakülte binasını kısa sürede bitmesi ve fakültemizin biran önce hayata geçirilmesi için hepimiz gayret göstermeliyiz. Ve bunun içinde zaman yatırım zamanıdır” dedi.
Gerçekleşen platformda konuyla ilgili açıklama getiren Kaymakam Demirhan, “Söke için önem arz eden her sorunun kendi sorunu olduğunu vurgulayıp, “Söke için önemli olan her sorun önce Sökelilerin sorunudur sonrasında Söke Kaymakamı olarak bizim sorunumuzdur. Söke çok güzel ve büyümeye elverişli bir ilçe.. bunun için hep birlikte olup ortak görüşlerde birleşmeliyiz” şeklinde konuştu.
Kaymakam Demirhan yaptığı açıklamada Söke"nin şanslı bir ilçe olduğunu da kaydedip; “Söke"yi şanslı buluyorum. Hayırsever vatandaşlarımız Söke"de çok. Söke için güzel hizmetlerin olacağı kanaatindeyim” dedi.
Önceki gün gerçekleştirilin kahvaltıda konuşan SİDER Başkanı Şahin İlgi ise yönetim olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti ve; “Bizim tüzüğümüzde dernek olarak direk yardım yapma şansımız yok. Bu yüzden kesin bir rakam veremiyoruz. Ancak Yönetim olarak bu konu gündemimizde elimizden geleni yapacağız. Eğitim konusu aslında ekonomik olarak düşünülmemeli ancak ilçemizin sıkıntıları da görmezlikten gelinemez fakülte konusuna biz birazda olsa ekonomik açıdan bakıp biran önce ilçemize fakülte kazandırmaktan yanayız” dedi.
İlgi yaptığı açıklamada Söke"nin hayırsever vatandaşlarına dikkat çekerek; “Söke"de birçok kurum hayırsever insanlarımız tarafından hayata geçirilmiştir. Bunun en yakın örneği Söke Devlet Hastanesidir. Fakültemizin de hayırsever insanımız sayesinde en kısa zamanda hayata geçirileceği inancındayım. biz yönetim olarak her türlü destekte bulunacağız” ifadelerini kaydetti ve Kaymakam Demirhan"dan Söke adına bir istekte bulundu; “Söke"de kaymakamımız öncülüğünde tüm siyasi parti temsilcilerinin, sivil toplum örgütü temsilcilerinin, kurum ve kuruluşların bulunduğu bir platform oluşturulmalı ve bu platformda acıl önlem planları hazırlanmalı” dedi.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ