ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/13 ºC
Ankara2/7 ºC
İstanbul1/4 ºC
İzmir4/11 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yazarın uyuşturucu davası
15 Mart 2009 / 13:14
HAKKINDA ''UYUŞTURUCU MADDE BULUNDURMAK'' SUÇUNDAN DAVA AÇILAN İNGİLİZ YAZAR KOPLOWITZ'İN SON DURUŞMASI,17 MARTTA YAPILACAK.
İNGİLİZ YAZAR KOPLOWITZ:
''BODRUM VE TÜRKİYE'Yİ ÇOK SEVİYORUM. BUNDAN SONRAKİ HAYATIMI BODRUM'DA SÜRDÜRMEK İSTİYORUM''
BODRUM 15.03.2009 - Hakkında ''uyuşturucu madde bulundurmak'' suçundan ''adli kontrol'' kararı olan İngiliz yazar Daniel Koplowitz hakkında açılan davanın son duruşması, 17 Martta Muğla'da yapılacak.
Bodrum'un Gümüşlük beldesinde yaşayan Daniel Koplowitz (63), gazetecilere, hakkında ''uyuşturucu madde bulundurmak'' suçundan ''adli kontrol'' kararı bulunduğunu söyledi.
Hakkında açılan davanın son duruşmasının 17 Martta Muğla'da yapılacağını belirten Koplowitz, ''Şu anda adli kontroldeyim. Ayda 1 kez jandarmaya gidiyorum'' dedi.
''BODRUM VE TÜRKİYE'Yİ ÇOK SEVİYORUM''-
Bodrum'da yaklaşık 6 yıldır yaşadığını ve çok sayıda dostu olduğunu ifade eden İngiliz yazar, 2010 yılına kadar Türkiye'de oturma izni olduğunu bildirerek, şöyle dedi:
''Bodrum ve Türkiye'yi çok seviyorum. 6 yıldır yurt dışına çıkmadım. Bundan sonraki hayatımı Bodrum'da sürdürmek istiyorum. Gümüşlük'ten başka yerde oturmayı düşünmüyorum. Hakkımda verilmiş herhangi bir sınır dışı edilme kararı söz konusu değil.''
Türkiye'de çeşitli yazarların kitaplarını İngilizceye çevirdiğini söyleyen Koplowitz, şu bilgileri verdi:
''Kemal Tahir, Reşat Nuri Güntekin, Uğur Mumcu, Suat Derviş, Sabahattin Ali, İhsan Oktay Anar, Meltem Arıkan, Leyla Erbil, Osman Aysu gibi pek çok önemli yazarın kitabını İngilizceye çevirerek Türk edebiyatına katkıda bulundum. Bunların dışında ayrıca İngilizce olarak yayımlanmış 7 kitabım da var.''
DANİEL KOPLOWITZ-
Esrar kaçakçılığı suçundan 1975'te Suriye sınırında tutuklandıktan sonra Antalya, Sağmalcılar, Burhaniye ve Buca gibi Türkiye'nin çeşitli cezaevlerinde 12 yıl hapis yatan Koplowitz, yaşadıklarını ''Karafatmanın Sarayı'' adlı romanda anlatmıştı. Bodrum'da ''uyuşturucu madde bulundurduğu'' iddiasıyla gözaltına alınan İngiliz yazar, mahkemenin hakkında verdiği ''adli kontrol'' kararının ardından kefaletle serbest bırakılmıştı.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ