ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/15 ºC
Ankara-2/10 ºC
İstanbul3/10 ºC
İzmir2/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
''BAŞBAKANLIK NASİP İŞİ''
15 Mart 2009 / 18:57
''Önemli olan başbakan olmak değil, adam gibi adam olmak''
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan'ın, ''Böyle giderse 3011'de de Sayın Baykal CHP'nin başında olur. İnşallah o tarihte iktidarı görür'' sözlerine, ''Başbakanlık nasip işi. Önemli olan başbakan olmak değil, adam gibi adam olmak'' diye cevap verdi.
Baykal, partisince Uğur Mumcu Alanı'nda gerçekleştirilen mitingde, Almanya'dan Deniz Feneri dosyasını Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Ali Kılıç'ın getirdiğini hatırlatarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:
''Eskiden yolsuzluk, hırsızlık tek başına yapılırdı, raconu vardı. Deniz Feneri, iktidar himayesinde. Şirket, dernek mevzuatına uygun binlerce gurbetçinin fitre ve zekat adı altında parasını toplayarak, alışveriş merkezleri, televizyonlar kurdular. Ramazan Bayramı'nda Almanya'ya giden Deniz Feneri üyeleri, binlerce gurbetçinin hayır için ayırdığı paraları topladılar. Alman polisi bu derneğin kötü bir faaliyet gösterdiğini fark etti ve gereğini yaptı. Sonra döndü Türk yetkililere dedi ki 'Bundan sonra bu işleri siz takip edin'. Dosya beklenmeye başlandı. Kaplumbağanın sırtına bile koysanız bu dosya 6 ayda gelirdi. Ama bir türlü getirilmek istenmedi. MYK Üyesi Ali Kılıç, gitti dosyayı getirdi. Almanya'dan Deniz Feneri dosyasını biz getirdik.''
DOĞRU
TENAY
DOĞRU SÖZE NE GEREK ŞAPKA ÇIKARMAK GEREK
16 Mart 2009 Pazartesi 00:34
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ