ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2903
EURO
6,0256
IMKB
62.336
ALTIN
218,579
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın10/16 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul10/13 ºC
İzmir10/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Köylüler protesto etti.
16 Mart 2009 / 11:23
MİLAS'IN KAYABÜKÜ KÖYÜ SAKİNLERİ, ''KADASTRO ÇALIŞMALARI''ESNASINDA MAĞDUR EDİLDİKLERİNİ İDDİA EDEREK MİLASORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜNÜ PROTESTO ETTİ
MİLAS (A.A) - 16.03.2009 - Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Kayabükü Köyü sakinleri, ''kadastro çalışmaları'' esnasında mağdur edildiklerini iddia ederek Milas Orman İşletme Müdürlüğünü'' protesto etti.
Kayabükü Köyü sakinlerinden bir grup, kendilerinin tapulu arazisi olduğunu iddia etikleri bölgede oturma eylemi yaptılar ve Milas Orman İşletme Müdürlüğünü alkışlarla protesto ettiler.
Protestocu vatandaşlar, tapu kadastro ekiplerinin bölgede yaptığı ''kadastro'' çalışmasının ardından köylerinde benzer çalışma yapan Milas Orman İşletme Müdürlüğü, ekiplerinin yaptığı çalışma ile ilk yapılan çalışma arasındaki farklılar yüzünden ''Orman arazisini işgal ettikleri iddiası'' ile haklarında dava açıldığını öne sürdüler.
Kayabükü köyünde başlayan kadastro çalışmaları esnasında adlarına tescil edilen tapuların 2 kez askıya çıktığını ve bu süreçte ormanın bir itirazı olmadığını iddia eden Hüseyin Soyuer, ''Orman müdürlüğü hakkımızda dava açtı. Biz tapularımızın iptal olmamasını istiyoruz. Bu yerler yaklaşık olarak 80 yıldan bu yana bizim kullanımımızda.'' dedi.
Milas Orman İşletme Müdürlüğü yetkileri ise olayı doğrulayarak, ''Yaşananlar yargıya intikal etti. İki kurumun yaptığı kadastro çalışmasında farklılıklar söz konusu. Köyde 60 kişi hakkında dava açıldı. Haklarında dava açılan kişilerin arazileri, orman arazisi içinde gözüküyor. Bizim arazimizi işgal söz konusu. Dava süreci devam ediyor.'' dediler.

Milas Kaymakamı Şahin Aslan ise konunun yargıya intikal ettiğini ve en doğru kararı yargının vereceğine işaret ederek, köylülerden dava sürecini bekleyerek, sakin olmalarını istedi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ