ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3152
EURO
6,0047
IMKB
62.336
ALTIN
226,669
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın4/19 ºC
Ankara0/11 ºC
İstanbul3/13 ºC
İzmir4/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
A.D.D Gündemi değerlendirdi
17 Mart 2009 / 09:21
A.D.D Aydın şubesi düzenlemiş olduğu basın açıklaması ile Mustafa Balbay'ın tutuklanması ve gündemdeki konuları değerlendirdi.
A.D.D Aydın şube binasında yapılan açıklamadan öncesi katılımcılar, Balbay'ın kitaplarını bir kaç dakika sessizce okuma eylemi aptılar.
A.D.D Aydın şube başkanı Çetin Ardıç '' Mustafa Balbayın Nazilli'li olduğunu özgürlüğe, hukuka sevdalı her kişinin Balbay'ı düşünmesi gerektiğini belirterek, yurtsever, ulusalcı ,cumhuriyetci, halkın ve mazlumun sesi olan Balbay susturulmak isteniyor, yasal olmayan işlem yapanlardan hesap sorulacağının bilinmesi gerektiğini ifade etti. Tübitak bilim ve teknik dergisinin Mart 2009 sayısında Darwin özel dosyasının kapağının değiştirilmesinede değinen Ardıç'' bilimin kalesinde değişiklik yapıldığını bu değişiklik dini anlayış açısından yapıldı ise bilim tarihine kara bir leke düştüğünü'' söyledi. Batmanda 10. cumhur başkanı Ahmet Nejdet Sezer'in ismi verilen bir caddenin batman belediyesi meclis kararı ile değiştirilerek zilan isminin verilmesinide eleştiren Ardıç'' bu değişiklik kararını alanları kınadıklarını'' ifade etti. Ardıç, son olarak eski T.B.M.M başkanı Manisa milletvekili Bülent Arınç'ın Türk silahlı kuvvetlerine tarikden öç alırcasına cumhuriyet ordusu olduğunu değerlendirmeden yaptığı eleştiriyi yöntem olarak doğru bulmadıklarını ve eleştirdiklerini ifade etti.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ