ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/15 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul2/6 ºC
İzmir4/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şimşek'ten borç uyarı
17 Mart 2009 / 10:29
Erdoğan Şimşek borç batağında yüzen Aydınlı çiftçinin prim ödemelerini beklediğine dikkat çekerken, Ziraat Bankası'nın da bu primleri kesintisiz olarak çiftçiye yansıtılması gerektiğini söyledi.
Tariş Pamuk Birliğinin eski Yönetim Kurulu Başkanlarından Erdoğan Şimşek borç batağında yüzen Aydınlı çiftçinin prim ödemelerini beklediğine dikkat çekerken, Ziraat Bankası'nın da bu primleri kesintisiz olarak çiftçiye yansıtılması gerektiğini söyledi.
Son 2 yıldır bir yandan kuraklık, bir yandan da ekonomik krizle pençeleşen Aydınlı çiftçi yağlı tohumlara yönelik dağıtılacak primlerin bir an önce ödenmesini bekliyor. Primlerin mutlaka Nisan ayı içerisinde dağıtılması gerektiğine dikkat çeken Erdoğan, “Çiftçisin çeşitli kalemlerde borçları var.Bu nedenle eline geçecek parayı banka ve piyasalara olan borçlarına pay etmek isteyecektir. Şayet bu primlerin tamamı banka tarafından bloke edilip, borçlara mahsup edilirse üreticilerimizi çıkmaza sokar. Şayet bu para kesintisiz olarak üreticimizin eline geçerse üreticimizde son birkaç yıldır artarak katlanan bu borçlarını kendisi pay edecektir. Bununla birlikte biz çiftçimizin Ziraat ve Halk Bankası"na olan borçlarının yapılandırılmasını da şiddetle bekliyor ve istiyoruz. Aksi takdirde cebinde kuruşu olmayan üreticimiz tarlasını boş bırakmayla karşı karşıya kalacaktır” dedi. Ayrıca Tariş Pamuk Birliğinin hala daha Koçarlılı pamuk ortaklarına olan 800 bin liralık alacakları ile Sökeli pamuk ortaklarına olan 5 milyon liralık alacağını ödememesi piyasaları iyiden iyiye zora sokuyor. Söke Tariş Pamuk Kooperatifi Başkanı Ekrem Sert geçtiğimiz hafta İzmir'e giderek Söke Tariş kooperatifinin içinde bulunduğu sıkıntıyı dile getirmişti.Pamuk üreticisi bu zorluklala karşı karşıya kalırken, Koçarlılı Çam fıstığı üreticileride sıkıntının birkaç üründe değil, tüm ürünlerde olduğuna vurgu yaparak, Çam fıstığı üreticisininde mağduriyetine dikkat çektiler.
MİLLETİN EFENDİSİ
TENAY
EVET MİLLETİN EFENDİSİ KÖYLÜ VE ÇİFTÇİ KARDEŞLERİME VE ARKADAŞLARIMA SESLENİYORUM GÖRÜYORSUNUZ HALİNİZİ VE HALİMİZİ EĞER DAHA HALA İÇİNİZDE BU DURUMLARI KABUL EDİP AKP DİYEN VARSA BİR ŞEY DEMİYORUM ONLARINDA ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN AMMA VELAKİN DİNLEYEN OLURSADA ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM BU GÜNKÜ HÜKÜMET ÇİFTÇİYİ ÖLDÜRMÜŞTÜR ACINCAK HALE GETİRMİŞTİR BENDE KÖYLÜYÜM BENDE SİZDENİM AMA BU KADAR KÖTÜ BİR DURUMA DÜŞTÜĞÜMÜZÜ HAYATIMDA GÖRMEDİM LÜTFEN DUR DİYELİM BU HAKSIZLIKLARA SİZLERİ SEVİYORUM......
17 Mart 2009 Salı 14:17
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ