ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3152
EURO
6,0047
IMKB
62.336
ALTIN
226,669
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın4/19 ºC
Ankara0/11 ºC
İstanbul3/13 ºC
İzmir4/18 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şehit oğlunun odasını müzeye çevirdi
17 Mart 2009 / 11:06
HAKKARİ'DE 11 YIL ÖNCE TERÖRİSTLERLE GİRDİĞİ ÇATIŞMADA ŞEHİT OLAN JANDARMA ER FUAT TOPAL'IN SİVAS'TA YAŞAYAN ANNESİ VEZİHA TOPAL, OĞLUNUN ODASINDA EŞYALARINI SERGİLİYOR
Emine Konuk - Hakkari'de 11 yıl önce teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Er Fuat Topal'ın Sivas'ta yaşayan annesi Veziha Topal, şehit oğlunun odasında geride bıraktığı özel eşyalarını sergiliyor.
Şehit oğlunun odasında fotoğraflarını ve özel eşyalarını sergileyerek, kendisine verilen madalyaları, Türk bayraklarını ve yazdığı şiirleri de duvara asan anne Veziha Topal, 11 yıl önce şehit olan oğlunun anısını yaşatmaya çalışıyor.
Sivas Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin de yönetim kurulu üyesi olan anne Topal, dernekteki şehit müzesinden etkilenerek, oğlunun odasını müzeye dönüştürmeye karar verdiğini söyledi.
Oğlunun tüm eşyalarını Karşıyaka Mahallesi'ndeki evlerinde bir araya getiren anne Topal, bu evin yapımında şehit oğlunun da emeğinin geçtiğini söyledi.
Kent merkezinde de evi olduğunu ancak şehit oğlunun anısının yer aldığı bu evde zaman geçirmeyi çok sevdiğini anlatan Topal, ''Oğlum bu odayı çok sevdiği için bir de fotoğrafları çok olduğu için böyle bir düzenleme yaptım. Evimde de böyle bir müzem olsun, sürekli girip çıkayım istedim'' dedi.
Yaşadığı acının dayanılmaz olduğunu, oğlunun odasına girerek onun anısını yaşatmaya çalıştığını vurgulayan anne Topal, ''Bir Fuat, bin Fuat oldu. Allah mekanını cennet etsin. Acısı çok büyük. Çok güzel bir duygu. Ama bir o kadar da acısı var. Anlatması çok zor. Bunları ifade etmesi zor. Oğlumun odasını gelip görenler oluyor, misafirlerim geziyor'' diye konuştu.
Oğlunun tezkeresine 58 gün kala, ağabeyinin terhis olduğu gün şehit haberi geldiğini ifade eden anne Topal, oğluyla operasyona gittiği gün telefonda konuştuğunu, kendisinden helallik aldığını, o günü hiç unutamadığını söyledi.
Topal, şehit oğlunun arkasından yazdığı ''Oğul'' adlı şiirinde duygularını şöyle ifade ediyor:
''Bir ceylan yitirdim Köprülü'nün dağında/Bırakmadılar su içeydi Zap suyunun çayından/Ayırdılar anadan, bacıdan, gardaştan/Sana vuran eller kırılsın oğul.
Yirmi yaşında evlat verilir mi toprağa/Dayanır mı ananın yüreği al bayraklı gelen yavruya/Aslanlar gibi kükredin Hakkari'nin dağında/Sana vuran eller felç olsun oğul...''

İŞTE
TENAY
İŞTE ŞEHİT ANASI AĞLIYOR CUMHURBAŞKANININ VE BAŞBAKANIN RUHU BİLE DUYMUYOR YAZIK O ANA AĞLARKEN ONLARA BEDDUA EDİYOR BENİM OĞLUMU ŞEHİT EDENLERİN ELLERİNİ SIKIYOR KUCAKLIYORSUNUZ DİYE O ELLER ARTIK SİZE OY VERMEZ AKP HÜKÜMETİ O ŞEHİT AİLELERİ SİZE OY VERMEZ ÇÜNKÜ ONLARIN KANLARINI YERDE BIRAKTINIZ SİZLER O KİŞİLERLE BİRLİK OLDUNUZ YAZIK BU VATANA ŞEHİT OLANA SİZDE OĞULLARINIZI GÖNDERİN ONLARDA ŞEHİT OLSUN BAKALIM ELLERİNİ SIKABİLECEKMİSİNİZ O PKK NIN.....
17 Mart 2009 Salı 22:43
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ