ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/15 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul2/5 ºC
İzmir4/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Financial Times'dan yerel seçim değerlendirmesi:
17 Mart 2009 / 14:23
"TÜRKİYE ERDOĞAN'IN YETKİSİNİ TAZELEMEYE HAZIR"
İngiltere'de yayımlanan günlük ekonomi ve siyaset gazetesi Financial Times, Türkiye'de yapılacak yerel seçim öncesinde yaptığı değerlendirmede, ''Türkiye Erdoğan'ın yetkisini tazelemeye hazır'' başlığını kullandı.
Gazetenin İstanbul mahreçli haber analizinde, ''Eğer AK Parti 29 Martta büyük bir zafer kazanırsa bu başarı büyük ölçüde lideri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın popülaritesinden kaynaklanacak'' denildi.
''İster dünya medyası önünde Gazze yüzünden İsrail Cumhurbaşkanı'na yüklensin, ister ülkesindeki medya patronlarını eleştirsin, ister sürekli Türkiye'yi İslamlaştırmak istediğini öne sürenlerle mücadele etsin, Erdoğan Türk siyasetinin egemen gücü'' ifadesine yer verilen yazıda, Başbakan'ın haftalardır yurt çapında seçim gezileri yaptığına ve seçmenden AK Parti'ye yeni bir yetki verilmesini istediğine işaret edildi.
Başbakan'ın geçen pazar günü yaptığı Balıkesir mitingindeki havayı da okurlarına yansıtan gazete, Başbakan'ın seçmenden talebinin başarıyla karşılanacağına dair bir tahmine de yer verdi.
AK Parti'yi bazı büyük kentlerde zor bir yarışın beklediği görüşü dile getiren yazıda, bunda giderek artan işsizliğin etkili olacağı savunulurken, bu durumda AK Parti'nin belki 2007 genel seçiminde aldığı yüzde 47 oranına ulaşamayabileceği tahmininde bulunuldu. Analizde, ''Ancak kamuoyu yoklamaları partinin yine de yüzde 40 oranında oy alabileceğini gösteriyor. Bu da Türkiye standartlarında büyük bir üstünlük anlamına geliyor'' denildi.
HADİ ORDAN
TENAY
BAKIN OSMANLI TARİHİNDE YABANCILARIN BİR KUYRUK ACISI VARDIR EĞER BİR YABANCI BİZDE BİR ŞEYİ ÖVÜYORSA O KÖTÜDÜR ÇÜNKÜ BİZİM İYİ OLMAMIZI İSTEMEZ BU KAÇINILMAZ BİR KURALDIR BUNU UNUTMAYIN EĞER AKP Yİ ÖVÜYORLARSA İNANIN AKP NİN TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ YIKACAĞINI BİLDİKLERİ İÇİN DESTEK VERİYORLAR BUNU UNTMAYIN BU ONLARIN KANINDA VAR SİSTEM ŞU TÜRKİYEYİ BİTİRENİ DESYEKLE ÇABUK BATSIN MANTIĞI O YÜZDEN LÜTFEN ARTIK HÜKÜMET DEMEYİN BU KADAR KİRLİ ÇAMAŞIR ORTADAYKEN TEMİZ DEMEYİN.....
20 Mart 2009 Cuma 00:34
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ