ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-2/10 ºC
İstanbul3/10 ºC
İzmir2/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Unakıtan işbaşı yapıyor
18 Mart 2009 / 08:52
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ABD'de Cleveland Clinic'te geçirdiği by-pass ameliyatının ardından Ankara'ya döndü.
Unakıtan alanda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ABD'de geçirdiği ameliyatın ardından bir müddet istirahat ettiğini belirtti. Unakıtan, bugünden itibaren de vazifesinin başında olacağını söyledi.
Hastalığı süresince kendisine ''geçmiş olsun'' dileklerini ileten, başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkese teşekkür eden Maliye Bakanı, gazetecilerin, ''bundan sonra temponuz düşecek mi? diyet ve spor var mı?'' sorusuna şu yanıtı verdi:
''Tempoyu düşürmek değil aksine artıracağım. Eskiden bir damarla, o da tıkanmış bir damarla çalışıyormuşuz. Şimdi 5 damarla herhalde tempoyu 5'e katlarız.''
Maliye Bakanı Unakıtan, IMF ile anlaşma konusundaki görüşünün sorulması üzerine de uzun zamandır burada olmadığına dikkati çekti ve işe başlamadan bu konuda bir yorum yapmasının doğru olmayacağını ifade etti.
Türkiye'nin IMF ile ortaklığı bulunduğunu ve bugüne kadar 19 adet stand-by yaptığını kaydeden Unakıtan, ''(anlaşma olsun olmasın) demek için Türk milletinin menfaatine uyuyor mu, uymuyor mu ona bakmak lazım. Türk milletinin menfaatine uyuyorsa bu tür anlaşmalar her zaman yapılır'' dedi.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ