ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/15 ºC
Ankara-2/10 ºC
İstanbul3/10 ºC
İzmir2/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Her 5 Kişiden Biri Yoksul
18 Mart 2009 / 09:29
DSP GENEL SEKRETER YARDIMCISI VURAL: -''HER 5 KİŞİDEN BİRİ YOKSUL, HER 6 KİŞİDEN BİRİYSE AÇTIR''
DSP Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Vural, açıklanan ekonomik rakamlara göre Türkiye'de her 5 kişiden birinin yoksul, her 6 kişiden birinin aç olduğunu belirtti.
Mustafa Vural, DSP parti meclisi üyesi Faik Türkoğlu, Manisa İl Başkanı Sefa Dağlı, Merkez İlçe Başkanı İrfan Denktaş, DSP Manisa belediye başkan adayı Mustafa Kader ile düzenlediği toplantıda, ekonomik krizin had safhaya çıktığını, her 4 fabrikadan birinin kapısına kilit vurulduğunu öne sürdü.
Kapasite kullanım rakamlarının açıklandığını, rekor düzeyde düşüş görüldüğünü belirten Vural, şunları söyledi:
''Son olarak işsizlik oranındaki rekor artış açıklanmıştır. Açıklanan rakamlara göre her 5 kişiden biri yoksuldur, her 6 kişiden biri de açtır. Bu konuda bir haftadır Başbakan'dan ve Sayın Bülent Arınç'tan açıklama gelmemiştir. Bunların bütün çabaları bu krizi örtmek ve gündemden düşürmeye yöneliktir. Sayın Arınç'ı da çok iyi tanırım, iyi bir polemik ustasıdır. Kimse onunla polemik yarışına giremez. Ama bir Adana milletvekili olarak, Sayın Arınç'ın memleketinde kendisine cevap vermiş oluyorum. Türkiye her alanda geriliyor. Sayın Başbakan dini duygularımızı istismar ederek siyaset yapıyor, bir diğeri de Atatürk'ümüzü ve cumhuriyetimizi sadece kendisi korurmuş gibi siyaset yapıyor. Ama biz DSP olarak ki sosyolojik anlamda Türkiye'nin ortalaması sayılırız, dinimizi de biliriz yaşarız, Atatürk'ümüzü de severiz, cumhuriyetimizi de koruruz. Bunları kimseden öğrenecek değiliz.''
DSP Manisa belediye başkan adayı Mustafa Kader de projeleriyle ilgili bilgi vererek mal beyanını açıkladı, diğer adaylara mal varlıklarını açıklamaları çağrısında bulundu.


DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ