ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/15 ºC
Ankara-2/10 ºC
İstanbul3/10 ºC
İzmir2/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Günün Filmi
18 Mart 2009 / 09:52
20. Ankara Uluslararası Film Festivali programından seçtik: Tokyo!
Tokyo! Üç ayrı yönetmenden, kalabalık ve karmaşık bu kente üç farklı bakış... Film, Michel Gondry'nin İç Mimari'siyle başlıyor. İç Mimari'de, Tokyo'ya yeni taşınmış olan Akira ve Hiroko'nun hikayesi anlatılıyor.
Filmin ikinci bölümünde Leox Carax'ın Bok'u var. Bu bölümde kanalizasyonda yatan, insanların parasını ve sigarasını çalan, yaşlı kadınları korkutan, okullu kızlara sarkan bir adamın hikayesi anlatılıyor.
Güney Kore'li yönetmen Bong Joon-Ho'nun çektiği son bölüm Tokyo Sallanıyor'da ise "hikikomori" diye adlandırılan, evden hiç çıkmayan, dünyayla ilişkisini koparmış birinin evine gelen pizzacı kıza aşık olmasıyla başlayan hikayesi anlatılıyor.
"Manga üstadı Yoshihiro Tatsumi'nin büyülü gerçekçi öykülerini hatırlatan kısa filmler. Gondry sanki hikayenin şık finalini her şeyden fazla önemsemiş; Carax ise son derece sert ama kısa film kalıbına sığmamış gibi.
Ve fakat Bong Joon Ho, Tokyo'da güncel bir sorundan yola çıkarak günümüz bilim kurgu sinemasına ders niteliğinde bir Twilight Zone hikayesi anlatmış. Her şeye rağmen üç film de son derece önemli ve mutlaka izlenmeli!"

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ