ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/15 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul2/5 ºC
İzmir4/12 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çanakkale Deniz Zaferi'nin 94. yıldönümü
18 Mart 2009 / 10:18
'ÇANAKKALE BİR GURUR ABİDESİ'Türk milleti, ''büyük bir fedakarlık timsali olan ve gönüllerde ölümsüzleşen'' şehitlerini hiçbir zaman unutmayacak.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çanakkale'nin, bağrında yatan binlerce şehitle ''bir onur, gurur, şeref ve hürriyet abidesi'' olduğunu belirtirken, Türk milletinin, ''büyük bir fedakarlık timsali olan ve gönüllerde ölümsüzleşen'' şehitlerini hiçbir zaman unutmayacağını bildirdi.
Cumhurbaşkanı Gül, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 94. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, toplumları millet yapan özelliğin tarihleri, kültürleri ve değerleri olduğunu belirterek, Türk milletinin eşsiz bir tarihsel ve kültürel mirasa sahip olduğunu ifade etti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da mesajında, tarihin eşine az rastlanır en büyük kahramanlık destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi'nin, Kurtuluş Savaşı'na ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olduğunu ifade ederek, ''Çanakkale ruhu göstermiştir ki dünyada bu milletin varoluş iradesini kıracak hiç bir güç yoktur'' dedi.
Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümü, çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Gençlik ve Spor Genel Müdür Vekili Yunus Akgül ve beraberindeki heyet, Gelibolu Yarımadası'ndan getirilen toprak, deniz suyu ve Türk bayrağından olaşan ''kutsal emanetler''i Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunacak.
Başbakan Erdoğan da Çanakkale'de 18 Mart Stadyumu'ndaki ve Şehitler Abidesi'ndeki törenlere katılacak.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ