ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/15 ºC
Ankara-2/10 ºC
İstanbul3/10 ºC
İzmir2/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
3 Parti YSK Başkanı ile Görüşecek
18 Mart 2009 / 10:25
AK Parti ve CHP Grup Başkanvekilleri ile MHP Genel Sekreteri, nüfus cüzdanlarında Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası olmayanların 29 Mart yerel seçimlerinde oy kullanamayacağı yönündeki kararın gözden geçirilmesi için YSK Başkanı Muammer Aydın ile görüşe
AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Ergün, seçmenin kimliğini belirleyen belgelerin, Seçim Kanununun 87. maddesinde, ''Nüfus cüzdanı veya üzerinde vatandaşlık numarası bulunan diğer kimlik belgeleri'' şeklinde nitelendirildiğini söyledi.
YSK'nın, nüfus cüzdanını da üzerinde vatandaşlık numarası bulunması gereken belgelerden saydığını ifade eden Ergün, şöyle konuştu:
''Halbuki, 87. maddede konu çok açık. YSK, kararını bu çerçevede gözden geçirerek, hiç olmazsa, nüfus cüzdanlarını kabul etmeli. Bir çok vatandaş, henüz nüfus cüzdanını değiştirmiş değil. Nüfus idareleri 24 saat çalışma kararı aldı. Ancak, çok büyük yoğunluk var. Bu yoğunluk ne kadar giderilirse giderilsin, bütün vatandaşlar nüfus cüzdanlarını değiştirme imkanına sahip olamayacak. Belki, bir kaç milyon kişi oy kullanamayacak noktaya gelecek. Bu açıdan, YSK'nın kararını bir kez daha gözden geçirip geçiremeyeceğini, Sayın Başkanla 3 partinin temsilcileri olarak (bugün) görüşeceğiz.''
Nihat Ergün, YSK Başkanı Aydın ile bugün saat 11.00'de biraraya geleceklerini ifade etti.
Görüşmeye, AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay ve MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı katılacak.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ