ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/15 ºC
Ankara-2/10 ºC
İstanbul3/10 ºC
İzmir2/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ASTİS Yönetim Kurulunda Panik
18 Mart 2009 / 15:43
ASTİS Yönetim Kurulunda Panik yaşanıyor

Aydın Önceki Belediye Başkanı Hüseyin AKSU tarafından Kurulan ASTİS Kooperatifinin, yedi yıldır taş taş üstüne koymamış yeni yönetim kurulu AKSU alehine beyanlarda bulundukları bir basın toplantısı yaptılar. Hüseyin AKSU'nun, ASTİS le ilgili taahhütnamesinin yayınlanmasından ve ASTİS üyeleri ile yaptığı toplantıdan sonra,  ASTİS Yönetim Kurulu panik içine girdi.

 

ASTİS Kooperatifinin Başkanı iken, “Hüseyin AKSU'yu başkanlıktan düşürürseniz, ASTİS in sorunlarını çözeceğim” diyen İLHAMİ ORTEKİN daha sonra ASTİS için belediye tarafından kamulaştırılan ve bedeli ASTİS tarafından ödenmiş olan 678.000 m2 arazinin tapularını vermemiş. Eski sahiplerine iade etmişti.  İlhami ORTEKİN bununla kalmamış ASTİS in inşaatlarını da haksız ve kanunsuz olarak mühürleyerek durdurmuştu. Kooperatife bu kadar büyük zarar veren İLHAMİ ORTEKİN in AK partili olduğu dönemde oluşturduğu Yönetim Kurulu, şimdi de ORTEKİN adına AKSU ya çamur atma yarışına girdi.

 

ASTİS'in Ortekin yanlısı AKP li Yönetim kurulu 7 yıldır, Kooperatife hiçbir hizmet yapmamış olmanın sıkıntısı içinde, yaptıkları basın toplantısında, Hüseyin AKSU'nun ASTİS için yayınladığı tahhütnamede söz verdiği ve taahhüt ettiği işlerin hiçbirini yapamıyacağını iddia ettiler.

 

Basın toplantısı yapan ASTİS Yönetimi, ASTİS ortaklarının paralarını nereye harcadıklarını açıklamak yerine, bir metre arsa bile almadıkları halde, gerçek dışı beyanlarla ASTİS ortaklarını kandırmaya çalışan ifadelerle AKSU'nun yapacağı işlere sataşmayı tercih ettiler. ORTEKİN savunucusu Yönetim'in iddiaları komik ve taraflı bulundu.

 

Bu konuda MHP Belediye Başkan adayı ve Önceki dönem Belediye Başkanı AKSU, Yöneticilerin basın toplantısının bir PANİK durumu olduğunu, yaptıkları usulsüzlüklerin ve yanlışların sonu geldiğinden bu kadar büyük bir heyecan ve paniğe kapıldıklarının belli olduğunu, bunları ciddiye alan olmadığını söyledi.

 

Belediye Başkanı İlhami ORTEKİN, ASTİS'in inşaatlarını yasalara aykırı biçimde durdurduğu ve görevini kötü kullanarak, ASTİS e baskı yaparak Yönetim Kuruluna kendi adamlarını getirdiği için yargılanmış ve ceza almıştı. ORTEKİN'in ASTİS üzerinde oynadığı oyunlar yargı önünde isbatlanmışken, Ortekin'in ceza almasına neden olan, yandaşlarının oluşturduğu Yönetim Kurulu'nun bu panik havasındaki açıklamalarını  gazetemizi arayan ASTİS Ortakları nefretle karşıladıklarını söylediler.

 

ASTİS Ortakları, “şurda  10 gün kaldı”. “Hüseyin AKSU'nun belediye başkanlığına tekrar seçilmesi ile ASTİS bu insanların hepsinden kurtulacak”  dediler.   ASTİS Ortakları “Yönetim Kurulu kendilerinin yedi senedir yapmadıkları işlerle, harcadıkalrı paranın hesabını versinler”, “AKSU'nun neyi yapıp yapamıyacağına halk karar verdi zaten” dediler.

 

Hüseyin AKSU, ASTİS e başkanlık yaptığı 4 yıllık dönemde, Kooperatife 680.000 m2 arsa kazandırmış. Bu arsaları Belediye eliyle alarak, hiçbir ücret almadan Kooperatifin projelerini çizmiş, ve inşaat ruhsatlarını almıştı. Dört yılda, 7 tane sitenin inşaatlarına son aşamaya getiren ve Hurdacılar ve mahrukatçılar sitelerini hak sahiplerine teslim eden AKSU'dan sonra, Kooperatifte 7 yıl çivi bile çakılmamıştı. Dedikodularla, İLHAMİ ORTEKİN'in ASTİS Kooperatifini yok etme çabalarıyla geçen yedi yıldan sonra, AKSU'nun seçilerek ASTİS i bitireceğine inanan Kooperatif ortakları dört gözle 29.Mart seçimlerini bekliyor.

 

ASTİS'in ORTEKİN uzantısı yönetim kurulunu ürküten ve paniğe sevk eden;

HÜSEYİN AKSU'NUN  ASTİS TAHHÜTNAMESİ ŞÖYLE:

Detaylar İçin Tıklayın

 

ASTİS
TENAY
ASTİSTEKİ KARDEŞLERİME ARKADAŞLARIMA SESLENİYORUM SİZİN İLACINIZ DAHA ADINI BİLE DUYMAMIŞ ÖZLEM DEĞİL NEDE ORTEKİN NEDE MECLİS TOPLANTILARINA DAHİ GİTMEYEN ANCIN SİZİN ÇARENİZ SAYIN AKSUDA O GELDİKTEN SONRA GÖRECEKSİNİZ OLANLARI NASIL İŞLER DÜZELECEK O YÖNETİM ÇEVİRDİĞİ DOLAPLARI NASIL YEDİRECEK YAZIK O KİŞİLERE HARAM YEMEK YAKIŞIRMI SİZLERE YAZIKLAR OLSUN AMA SAYIN AKSU GELİNCE NE YAPACAKSINIZ BAKALIM EVET OYLARIMIZI AKSUYA VERELİM ASTİSİ BU KÖR TALİHİNDEN KURTARALIM BAKIN GÖRÜN......
20 Mart 2009 Cuma 00:56
ASTİS
TENAY
DAHA ÖNCEDENDE BAHSETMİŞTİM ASTİSTE ÜYE OLANLARDAN BİRİSİ İLHAMİ BEYE TOPLANTIDA NE OLACAK DİYE SORDU ODA ^^ GİRERKEN BANAMI SORDUNUZ ŞİMDİ BANA SORUYORSUNUZKİ^^ DİYE CEVAP VERİP O KİŞİYİ RENCİDE ETMİŞTİR BUNUDA ÇOĞU KİŞİ DUYDU VE GÖRDÜ ARTI ASTİSTE DÖNEN DOLAPLAR ORTEKİN BEYLE ŞİMDİKİ YÖNETİM ARASINDA GEÇENLER SU YÜZÜNE ÇIKACAK BÜYÜK BİR İHTİMALLE PARMAKLIKLAR ARDINDA YAYLALAR YAYLALAR DİYE TÜRKÜ ÇAĞIRACAKLAR AKSU GELİNCE HEPSİ TUTUŞACAK TABİİ ANYA VE KONYA ORTAYA ÇIKACAK SAYGILAR.....
18 Mart 2009 Çarşamba 22:37
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ