ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/13 ºC
Ankara2/7 ºC
İstanbul2/4 ºC
İzmir4/11 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DENİZ FENERİ'NDEN CHP VE BAYKAL'A TAZMİNAT DAVASI
03 Mart 2009 / 21:35
DENİZ FENERİ'NDEN CHP VE BAYKAL'A TAZMİNAT DAVASI
Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından, ''Almanya'daki Deniz Feneri e.V. Derneği ile ilgili iddiaları kullanarak'', tüzel kişiliğe saldırıda bulundukları iddiasıyla CHP ile Genel Başkanı Deniz Baykal aleyhine 1 milyon TL'lik manevi tazminat davası açıldı.
Dernek Genel Başkanı Engin Yılmaz, davayı açmadan önce Ankara Adalet Sarayı önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin yanı sıra 50 dolayında ülkede faaliyet gösterdiklerini, yardımlarının 2 buçuk milyon kişiye ulaştığını anlattı.
''Böyle bir yardım kuruluşunun, 6 aydır pervasızca bir saldırıyla karalama kampanyasıyla linç edilmek istendiğini'' savunan Yılmaz, ''Türkiye'nin en önemli siyasi partilerinden biri olan CHP ile Genel Başkanı Baykal, sanki başka hiçbir rakibi yokmuş gibi, Deniz Fenerini siyasi rakip olarak görüp, seçim malzemesi yapmakta. Dernek, sanki kalpazanmış, kapkaççıymış, üçkağıtçıymış, sahtekarmış gibi itham edilmekte'' diye konuştu. 
Bir gazetecinin, ''Almanya'daki derneğin, Deniz Fenerinin adını kullanarak dolandırıcılık yapması nedeniyle dava açıp açmayacaklarını'' sorması üzerine Yılmaz, Almanya'daki derneğin, Alman yasalarına göre kurulmuş ayrı bir dernek olduğunu ifade etti. 
''10 yıllık süre içinde, Almanya'daki Deniz Feneri e.V. Derneği ile proje bazlı bazı faaliyetler yürüttüklerini, bunların bankalar aracılığıyla ve İçişleri Bakanlığının izniyle gerçekleştirildiğini'' anlatan Yılmaz, bunu ilk günden itibaren dile getirdiklerini anlattı.
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ