ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,4024
EURO
6,1687
IMKB
62.336
ALTIN
224,217
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın-2/7 ºC
Ankara-6/1 ºC
İstanbul3/5 ºC
İzmir-1/6 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaçak yapılar yıkılıyor...
10 Aralık 2014 / 17:14
KARESİ BELEDİYESİ, İLÇE SINIRLARI İÇERİSİNDE KAÇAK VE ÇEVREYE TEHLİKE ARZ EDEN BİNA VE YAPILARI İLGİLİ KURUM, KURULUŞ İLE KİŞİLERİN TALEP VE ŞİKAYETLERİ ÜZERİNE YIKMAYA BAŞLADI...

 

Karesi Belediyesi, Karesi İlçesi'ndeki kaçak ve yıkılma tehlikesi bulunan, kent estetiğini bozan yapıların yıkımına başladı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilgili kurum, kuruluş ve kişilerin şikayet ve talepleri üzerine Karesi İlçesi'nde Yeniköy, Ziyaretli, Karakol, Köteyli ile şehir merkezinde Mirzabey Mahallesi'nde, Kayabey Mahallesi'nde, Hacı İsmail, Sakarya, Vicdaniye, Çay, Atatürk Mahallerinde yıkım çalışmaları başladı.

Çalışmalara kaçak yapılan, kullanılmayan, yıkılma tehlikesi bulunan yapıların yıkımı ile başladıklarını belirten Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kaçak ve tehlike arz eden yapılara karşı mücadele başlattıklarını söyledi. Karesi Belediyesi olarak kalitesiz yapı stoğunu ortadan kaldırmak için çalışma başlattıklarını ifade eden Başkan Yücel Yılmaz, "Balıkesir, birinci derece deprem kuşağında. Depreme karşı güçlü yapılar ve düzenli bir imar yapısı oluşturarak vatandaşlarımızın hayatlarını güvence altına almak bizim ödevimiz" dedi. 

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ