ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2903
EURO
6,0256
IMKB
62.336
ALTIN
218,589
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/12 ºC
Ankara4/9 ºC
İstanbul9/13 ºC
İzmir9/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Recep Taner'den Destek
19 Mart 2009 / 13:29
Recep TANER 29 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Kuşadası'na bağlı Güzelçamlı, Davutlar beldeleri ile Kirazlı ve Çınar köylerini ziyaret ederek vatandaşlardan oy istedi.

Güzelçamlı çarşı meydanında yapılan toplantıya, il,ilçe ve belde yönetim kurulu üyeleri ile İl kadın kolları başkanı Lale BUDAKLI ; Kuşadası il genel meclisi üyesi adayı Hikmet BAYRAK, partililer ve vatandaşlar katıldı.
Açış konuşmasında projelerini anlatan MHP Güzelçamlı belediye başkan adayı Nuri KARA Güzelçamlı'ya yüksekokulun açılması gerektiğini vurgulayarak bu konuda gerekli girişimleri hemen başlatacaklarını belirtti.
Daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan ve Nuri KARA'ya destek isteyen Recep TANER AKP iktidarının 3 Y formülüne değindi. 3 Y formülünün 3 Yalandan ibaret olduğunu belirten TANER “29 Mart seçimleri 6,5 yıldır AKP iktidarının yanlış icraatlarından hesap sorma günüdür. İktidar olan fakat muktedir olamayan AKP 3 Y formülü ile yani Yoksulluk, Yolsuzluk ve yasaklarla mücadele konusunda kararlı olduklarını ve kendi dönemlerinde bunları kaldıracaklarını söylemişlerdi. Peki 6,5 yılda ne oldu?
Yoksulluk konusunda Sayın başbakan meydanlarda 57 hükümet döneminde 3 milyon civarında vatandaşımıza sosyal yardımlaşma fonundan destek veriliyordu. Biz bugün 10 milyon kişiye bu fondan destek veriyoruz diyor. Peki Sayın başbakan bunları övünç ifadesi olarak söylerken aslında utanması gerekmez mi?. Demek ki geçmişte 3 milyon olan fakir fukara sizin döneminizde 10 milyona çıkmış. Çiftçi bitmiş, işçi-memur perişan, emekli dul yetimlerin durumu ortada, esnaf her gün kepenk kapatıyor. Her gün bir intihar vakası basında yer alıyor. Bu gelişmeler halkımızın her gün daha da fakirleştiğinin göstergesi değil de nedir? AKP iktidarının Yoksullukla yaptıkları mücadelede gelinen nokta budur.
Yasaklar konusunda en büyük ilerlemeyi AB sevdasıyla zinayı suç olmaktan çıkartmışlardır. Öte yandan hükümetin aleyhinde olumsuz konuşma yaparsan da vay efendim bu Ergenekoncu at içeriye.
İlimiz Aydında yapılan ve Başbakanın katıldığı miting sonrası yaşananlar ise bu konuda gelinen noktanın ne kadar korkunç olduğunu göstermektedir. Yaşanan olayları Yerel ve yaygın basından hep birlikte izledik. Yaşları 13 ila 18 arasında değişen 3 tane çocuk başbakanın istediği gibi konuşmadılar diye ifadeleri alınıyor. Hatta 13 yaşında olan en küçükleri başbakan ve korumaları tarafından darp edildiği için 3 gün rapor alıyor. Bunlar Cumhuriyet savcılığının tutanaklarında mevcut olan gelişmeler. İşte Türkiye'de yasaklar konusunda AKP iktidarı döneminde geldiğimiz nokta da budur. Çocuklar dahi bunların hakkında konuşamamaktadır.
3 Y formülünün sonuncusu olan ve kesinlikle bitirme kararı aldıkları Yolsuzluk; AKP iktidarı döneminde had safhaya çıkmıştır. Genel başkan, genel başkan yardımcıları,bakanlar genel merkez yöneticileri, yerelde ise ilçe ve parti yöneticilerine kadar inmiştir. Yolsuzluk bunların döneminde organize yapılır hale gelmiştir. Bunlar iktidar olduklarında 57. hükümet döneminde çıkarılan KİK (Kamu İhale Kanunu) kanunu bir sene ötelediler. Ardından ise tam 35 kere bu kanun da değişiklik yaptılar. Neden? Çünkü kendi yandaşlarının istediği hale getirdiler.
AB baskısıyla çıkarılması istenen Siyasi Etik Yasası vardı. Onu da çıkaramadılar. Çünkü kendi yaptıklarının tamamı yanlış ve siyasi etiğe uymadığı için çıkaramadılar.
Sayın Başbakan CHP'lilere diyor ki geçmişte sizin il başkanlarınız vali gibi davranırlardı. Doğrudur. Peki siz ne yaptınız? Devletin kamu görevlileri, kaymakamları, Valileri başbakanın talimatlarıyla başbakanın baskısıyla ilçe başkanı gibi il başkanı gibi davranıyorlar.
Kısaca bunların döneminde çözeceklerini söyledikleri 3 Y formülü, Yoksulluk. Yolsuzluk ve Yasaklar = 3 yalandan ibaret olmuştur. 3Y=YALAN YALAN YALAN” dedi.

HABER:Akın CAN

FOTOĞRAFLAR:


DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ