ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/15 ºC
Ankara-2/10 ºC
İstanbul3/10 ºC
İzmir2/14 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sel yıktı, denizin rengi bile değişti...
12 Aralık 2014 / 19:13
MUĞLA'NIN BODRUM İLÇESİNDE 5 GÜNDÜR ETKİSİNİ SÜRDÜREN ŞİDDETLİ YAĞIŞ NEDENİYLE İLÇEDE HAYAT DURMA NOKTASINA GELİRKEN, BAZI BÖLGELERDE İSE SEL VE HEYELAN YAŞANDI...

 

İlçede yaşanan şiddetli yağış sonrasında Bitez Mahallesi'nde dere yatakları taştı. Bir çok ev ve iş yerinin su bastığı bölgede trafik akışı durma noktasına geldi. Yalıçiflik Köyü'nde ise yağmur suları tüm köyü vurdu. Yağmur sularının oluşturduğu sel kaldırım taşlarını söktü. Köyde bulunan iş yerlerini ve evleri su bastı. Bir araç ise heyelan sonrası toprakla duvar arasında sıkışarak zarar gördü. Dün gece geç saatlerde bir anda bastıran şiddetli yağmur tüm Bodrum’u etkisi altına aldı. Birçok cadde ve sokakta su taşkınları meydana geldi. 15 nolu sağlık ocağı da sular altında kaldı.

KÖYLÜLER SAĞLIK OCAĞINI TEMİZLEDİ

Şiddetli yağmurun ardından köy sakinleri evlerine ve iş yerlerine dolan çamurlu suları temizlemeye başladı. Köyde bulunan Yalı Sağlık Ocağı da sular altında kaldı. Köylüler su altında kalan sağlık ocağını temizlemek için canla başla çalıştı. Vatandaşlar sağlık ocağına dolan suları kovalarla dışarı taşıdı. Belediye işçileri ise suların getirdiği kaldırım taşlarını kamyonlara yükleyerek yolu açmaya çalıştı. İş makineleri ve kamyonlar köy yolunu açmak için uzun süre uğraş verdi. Alt yapıdan şikayet eden köy halkı alt yapının bir an önce onarılmasını istedi.
Sağlık ocağı doktoru Sezgin Erkan ise, "Biz sabah geldiğimizde sularla dolmuştu buralar. Malzemelerimize bir şey olmadı ama tüm mobilyalar sular altında kaldı” dedi.
Öte yandan Bodrum merkezde bulunan Dere sokak ise dere yatağının taşmasıyla sular altında kaldı. Araçlar sokaktan geçmekte zorlandı.

DENİZİN RENGİ ŞAŞIRTTI

Yağmur sularının aktığı denizin rengi görenleri şaşırttı. Denizin kahverengi, yeşil ve maviye bürünmesi vatandaşları şok etti. 

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ