ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2903
EURO
6,0256
IMKB
62.336
ALTIN
217,980
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın10/16 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul9/13 ºC
İzmir10/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TKDK proje kabulüne başlıyor...
26 Aralık 2014 / 13:03
TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURULU TKDK AYDIN İL KOORDİNATÖRLÜĞÜ 12 OCAK-10 ŞUBAT 2015 TARİHLERİ ARASINDA PROJE KABULÜ GERÇEKLEŞTİRECEK.

 

Yatırım yapmak isteyen yatırımcıların projeleri 12-10 Şubat 2015 tarihleri arasında kabul edilecek. Kırsal Kalkınma Programı kapsamında Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Et Ve Et ürünlerinin işlenmesi ve Pazarlanması, Meyve ve sebzelerin işlenmesi ve pazarlanması, Su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi, yerel ürünler ve mikro işletmelerin geliştirilmesi alt tedbirlerine yönelik yapılacak yatırımlara, yüzde 50 oranında karşılıksız hibe desteği sağlanacak.

 

Efeler diyarı Aydın’ın TKDK destekleri sayesinde hak ettiği noktaya geleceğini söyleyen TKDK Aydın İl Koordinatörü Erhan Çiftçi ,’’Yatırım potansiyeli yüksek olan bu verimli toprakların değerini tüm aydınlılar olarak bilmeliyiz. TKDK, Aydın’ın bereketli topraklarında yetişen incir zeytin, zeytinyağı, kestane gibi birçok yöresel ürünü bilinçli ve modern bir şekilde işleyecek tesisler kurulmasını sağlayarak bu ürünlerin değerine değer katmayı hedeflemektedir. Aydınımızın en kıymetli besinlerinden biri olan zeytin, kurulacak modern tesisler sayesinde artık sadece Aydın’ın değil tüm Türkiye’nin hatta dünya ülkelerinin sofralarında yer alacaktır. Aydın’ın en önemli geçim kaynaklarından biri ve sağlık açısından birçok yararı olan zeytinyağı ise TKDK destekleri sayesinde hak ettiği itibarı görecek’’dedi.

Aydın’ın simgesi olan incir gibi eşsiz nimetleri halka en iyi koşullarda sunacak tesislerin TKDK destekleri sayesinde kurulacağına dikkati çeken çiftçi, yatırım yapacak tüm vatandaşların geri ödemesi desteklerden faydalanmaya davet ederek,’’Aydın’da yatırım yapmayı planlayan ve 13. Başvuru çağrı döneminde kurumumuza proje sunacak vatandaşlarımızın bu süreci iyi değerlendirmelerini istiyoruz. Vakit kaybetmeden sizde projenizi hazırlayın ve geri ödemesiz hibe desteklerden faydalanın’’diye konuştu.

AYTV HABER MUHABİRİ

İRFAN KARASAKAL

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ