ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2903
EURO
6,0256
IMKB
62.336
ALTIN
218,125
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın10/16 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul9/13 ºC
İzmir10/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydınlı kadınlar ekonomiye güç katmak için bir araya geldi…
30 Aralık 2014 / 14:59
GÜNEY EGE BÖLGESİNDE KADINLARIN GİRİŞİMCİLİK PROJESİNİ ARTTIRMAK AMACIYLA HAYATA GEÇEN BİR İŞ KURMAK, BİR HAYATA DOKUNMAK PROJESİNDE AYDINLI İŞ KURAN KADINLARIMIZA KREDİLERİ DAĞİTILDI.

 

 

Bir iş kurmak, bir hayata dokunmak parolası ile yola çıkan Aydın başta olmak üzere Denizli ve Muğla illerinde de kadınların ekonomik gücünü artırmak, girişimcilik potansiyelini geliştirmeyi amaçlayan proje de Aydınlı girişimci yaklaşık 13 bin kadına iş kurma imkânı sağlayacak.

İş kuran kadınlara on bin liranın üstünde mikro kredilerin dağıtıldığı toplantıya Vali Yardımcısı Abdullah Arslan, Ak Parti aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, Aydındaki kadın sivil toplum kuruluşlarının üyeleri katıldı.

Güney Ege Kalkınma Ajansı destekli projede Türkiye Mikro Finans projesi Aydın Bölge Müdürü Demet Pilevneli, ilk defa batı da Aydın da açılan müdürlük ile iş kurmak isteyen kadınlara destek olduklarını açıkladı ve kadınların evde oturmak yerine istihdama katılmayı beklediklerini söyledi.

Ak Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, hedeflerinin Kadınları aktif iş hayatında daha fazla yer almasını sağlamak olduğunu açıkladı.

Vali Yardımcısı Abdullah Arslan da girişimci kadınların keşfedilmesinin bu proje ile ortaya çıktığını belirtti, emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından girişimci kadınlara mikro kredileri, katılımcılar tarafından dağıtıldı.

 

AYTV HABER MUHABİRİ

İRFAN KARASAKAL

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ