ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3171
EURO
6,0307
IMKB
62.336
ALTIN
227,073
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın5/13 ºC
Ankara2/7 ºC
İstanbul1/4 ºC
İzmir4/11 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydın Sanayi Odası, kayıp kaçak bedelleri için dava açacak…
03 Ocak 2015 / 13:24
AYDIN SANAYİ ODASI MECLİS TOPLANTISINDA YARGITAY'IN ELEKTRİK KAYIP KAÇAKLARININ FATURALARINI ÖDEYEN ABONELERDEN ALINMASINI HAKSIZ ALDIĞI KARAR DOĞRULDUSUNDA KAYIP KAÇAK BEDELLERİNİN ÖDENMESİ İÇİN DAVA AÇACAK.

 

 

Aydın Sanayi Odası meclis toplantısı Ayso binasında yapıldı. Meclis Başkanı Ercan Çerçioğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin ve meclis üyelerinin katıldığı toplantı da Yargıtay hukuk dairelerinin elektrik faturalarına yansıyan kayıp kaçak bedellerinin haksız olduğu yönündeki karara istinaden Aydınlı sanayicilerinde bu doğrultu da hukuki olarak neler yapması gerektiği tartışıldı.

Avukat Evrim Karakoz’un Ayso üyelerini bilgilendirdiği toplantı da Karakoz öncelikle sanayicilerin geriye dönük 10 yıllık ödedikleri kayıp kaçak bedellerini Aydındaki elektrik dağıtım şirketinden istemelerini tavsiye etti. Avukat Karakoz rakamların yüksek olması tahminiyle dava harçlarının yüksek meblağlara ulaşmaması için öncelikle bir Ayso üyesinin dava açmasını ve bu davanın gidişatına göre sanayicilerin izleyeceği yolun belirlenmesini istedi. Alınan karar doğrultusunda Ayso üyesi bir sanayicinin elektrik faturalarında ödenen kayıp kaçak bedellerinin iadesi için dava açmasına karar verildi.

AYTV HABER MUHABİRİ

İRFAN KARASAKAL

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ