ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3279
EURO
6,0542
IMKB
62.336
ALTIN
219,530
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/15 ºC
Ankara1/6 ºC
İstanbul7/13 ºC
İzmir8/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘’Arı hastalıkları konusunda bilgilendirildiler’’...
05 Ocak 2015 / 13:09
TARIM GIDA HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN AYDINLI ARICILARA YÖNELİK ARI HASTALIKLARI KONULU TOPLANTI DÜZENLENDİ.

 

Tarım gıda hayvancılık il müdürlüğü tarafından aydınlı arıcılara yönelik Arı hastalıkları konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü salonunda gerçekleşen toplantıya İl Müdürü Vekili Mustafa Bircan, Aydın Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Zeki Altın ve arı yetiştiricileri katıldı.

Toplantı da Tarım Gıda Hayvancılık il Müdürlüğü, hayvancılık Şube Müdürü Aydın Tarı, kendileri açısından arı hastalıkları ve kalıntıların çok önem taşıdığını söyleyerek, aydınlı arıcıların bu konuda son derece duyarlı olduğunu belirtti.

Tarım Gıda ve hayvancılık il müdürlüğünden Veteriner Hekim Mehmet Uğur Dabanoğlu’da arı hastalıkları ve önlemleri konusunda bilgiler verirken arı hastalıklarından kurtulmanın birinci şartının dezenfekte olduğunun altını çizdi ve her malzemenin mutlaka çok iyi temizlenmesi gerektiğini söyledi.

Toplantı sonunda Aydın Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Zeki Altın, Tarım Gıda Hayvancılık Bakanlığının öncülüğünde Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesinde düzenlenen Anaarı yetiştiriciliği ve arı sütü kurlarını başarı ile bitirenlerin sertifikalarının dağıtımını gerçekleştirdi ve kursları bitirenleri tebrik etti.

AYTV HABER MUHABİRİ

İRFAN KARASAKAL

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ