ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,4024
EURO
6,1687
IMKB
62.336
ALTIN
224,217
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın-2/7 ºC
Ankara-6/1 ºC
İstanbul3/5 ºC
İzmir-1/6 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydın’da kaçak avlanmaya geçit yok...
06 Ocak 2015 / 10:16
AYDIN'DA KAÇAK AVLANMAYLA MÜCADELE KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN DENETİMLERDE 18 AVCIYA 25 BİN TL PARA CEZASI KESİLDİ.

 

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Aydın İl Şube Müdürlüğü ekiplerince av koruma faaliyetleri aralıksız olarak sürdürülüyor. Özellikle kaçak av ihbarlarının yoğunlaştığı Bafa Gölü Tabiat Parkı ve çevresinde av koruma faaliyetlerine hız verildi.

Geniş bir arazide ve zor koşullarda yapılan av koruma denetimlerinde özellikle Bafa Gölü’nün karayolu olmayan kuzey bölümlerinde ve göl içerisinde av koruma etkinliğini arttırmak amacıyla Şube Müdürlüğünce tekne satın alındı. Bafa Gölü ve çevresinde son bir ay içerisinde bölgede avlanan 150 avcı kontrol edildi. Yasadışı avlanan 18 kişiye işlem yapılarak, 15 adet tüfeğe el konuldu. Usulsüz avlanma araçları ve vurulan 23 adet ördek hakkında idari para cezası tutanağı düzenlendi. Tazminatlarla birlikte kaçak avcılara 25 bin TL para cezası kesildi.

Satın aldıkları teknenin denetim faaliyetlerinde etkin olunmasını sağladığını belirten Orman ve Şu İşleri İl Şube Müdürü Nihat Andaç, “2015 yılı itibariyle av korumada kullanmak amacıyla hizmete alınan tekneyle yapılacak denetimlerin, Bafa Gölü’nde kaçak avcılığı büyük ölçüde engelleyeceği düşünülmektedir. Bafa Tabiat Parkının bu tür kaçak av manzaralarına konu olmaması, yasadışı av tehdidinin ortadan kalkması ve muhtelif sayılarda 32 tür su kuşunun özgür bir şekilde üremelerini ve beslenmelerini sağlamak Şube Müdürlüğümüzün öncelikleri arasındadır. Bafa Gölü Tabiat parkı ve Dilek Yarımadası-Büyük Menderes Deltası Milli parkı sınırları içerisinde Kaçak av yapıldığını gören duyarlı vatandaşların kurum telefonlarına bilgi vermeleri, av denetim etkinliğini arttıracaktır. Av koruma da sağlanacak bu etkinlik hem Bafa’nın ekolojisi hem de yöre insanlarının ekonomisi için çok önemlidir” şeklinde konuştu. 

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ