ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3279
EURO
6,0542
IMKB
62.336
ALTIN
219,530
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın8/15 ºC
Ankara1/6 ºC
İstanbul7/13 ºC
İzmir8/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Tuvalete gidiyorum’ dedi, geri dönmedi...
07 Ocak 2015 / 09:34
ŞANLIURFA'NIN SİVEREK İLÇESİNE GİDERKEN ADANA'DA BİR MOLA YERİNDE EŞİ BEDRİYE KARAÇ'IN 'TUVALETE GİDİYORUM' DİYEREK ORTADAN KAYBOLDUĞUNU VE DÖRT HAFTADIR KENDİSİNDEN HABER ALAMADIĞINI BELİRTEN MEHMET KARAÇ, EŞİNİN HAYATINDAN ENDİŞE EDİYOR.

 

 

Dört hafta önce eşi Bedriye Karaç’ın (29) ailesini ziyaret için Manisa’dan Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine otobüsle gittiklerini anlatan Mehmet Karaç (29), “Adana’da bir mola yerinde otobüs durdu. Eşim tuvalete gitti. Otobüs hareket edecekti ama eşim ortalıklarda yoktu ben de otobüsü gönderdim eşimi aramaya başladım. Bir türlü bulamadım. Polislere haber verdim. Hiçbir yerde bulamadım. 3-4 haftadır kendisinden bir haber alamadım. Savcılığa dilekçe verdim. Hiçbir yerde bulamadık” dedi.

Eşinin nüfustaki adının Bedriye olduğunu ancak kendilerinin ona Berivan diye hitap ettiklerini anlatan Karaç, “Eşimin nerede olduğunu bilmiyorum. Eşimi çok seviyorum. Eşim neredeyse dönmesini istiyorum. Berivan seni çok seviyorum. Neredeyse dönmeni istiyorum” diye konuştu.

Eşinin kaçırılmış olma ihtimali üzerinde duran Karaç, şunları söyledi: “Kimbilir kimin elindesin sana nasıl davranıyorlar. Kimseden şüphelendiğim yok ama aklıma da başka bir şey gelmiyor. Yüzde yüz kaçırıldığını düşünüyorum. Babasının evinde değil, başka bir yerde değil nerededir bilmiyorum. Aramızda bir sorun yoktu. Eşimi dünyalar kadar çok seviyorum. Neredeyse dönmesini istiyorum. Kaçmışsa veya birilerinin eline düşmüşse, onu zorla tutuyorlarsa gören bilen varsa haber vermesini istiyorum.” 

Eşinin ailesine defalarca gittiğini ve kızlarının kendi yanlarında olmadığını söylediklerini kaydeden Karaç, “Eşimin ailesinin yanına beş defa gittim. Hepsinde de burada değil dediler. Onlarda nerede olduğunu bilmiyor. Onlarda polisle arıyor. Başına bir şey gelmesinden endişeleniyorum. Öldürülmüş ya da kaçırılmış olabilir. Eşimin cep telefonuna ulaşamıyorum. Eşimin okuma yazması da yok” diye konuştu.
Karaç, yetkililerin eşinin bulunması konusunda kendisine yardımcı olmalarını istedi. 

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ