ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,4096
EURO
6,1722
IMKB
62.336
ALTIN
224,404
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın-2/7 ºC
Ankara-6/1 ºC
İstanbul3/5 ºC
İzmir-1/6 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘’Ulusoy, Aydında Türk turizmini ele aldı’’…
07 Ocak 2015 / 12:52
TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ BAŞKANI BAŞARAN ULUSOY TÜRKİYENİN TURİZM DE GELDİĞİ NOKTANIN KÜÇÜMSENMEMESİ GEREKTİĞİNİ BELİRTEREK YAT LİMANI OLMAYAN BİR TÜRKİYE'DEN BUGÜN 51 ADET YAT LİMANI OLAN BİR TÜRKİYE' YE GELİNDİĞİNİ AÇIKLADI.

 

 

Aydın kentinin tarihi değerleri konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy Türk turizmini değerlendirdi.

Ayto öncülüğünde gerçekleşen konferans ADÜ kongre merkezinde yapıldı. Ayto Başkanı Hakan Ülgen, Meclis Başkanı Sefa Yüksel, turizmciler ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katıldığı konferansa Ulusoy, Türk turizminin son yıllarda gösterdiği yükselişin küçümsenmemesi gerektiğin belirterek yat limanı olmayan Türkiye’den 51 yat limanına ulaşıldığını, 50 bin yatak sayısından bir milyon 350 bin yatak sayısına gelindiğini ifade etti.

2023 hedefleri doğrultusunda 50 milyon turist 50 milyar dolar turizm geliri hedeflerine ulaşacağına inandığını da belirten Ulusoy, bu hedefleri revize etmek için çalıştıklarını açıkladı.

Avrupa Birliğinin Türk vatandaşlarına vize uygulamasına da değinen ulusoy, artık Türk insanında yurt dışına seyahate çıktığını hatırlatarak 2023 yılında 35 milyon Türk vatandaşını gezdirmeyi hedeflediklerini bu hedefte önceliğin vizeyi kaldıran ülkeler olduğunu söyledi.

Çözüm sürecine de değinen ulusoy, Türkiye’nin her yerinin bir olduğunu belirterek Vandalizm’e pabuç bırakılmayacağını ifade etti.

AYTV HABER MUHABİRİ

İRFAN KARASAKAL

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ