ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,4024
EURO
6,1687
IMKB
62.336
ALTIN
224,217
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın-2/7 ºC
Ankara-6/1 ºC
İstanbul3/5 ºC
İzmir-1/6 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Helikopterli kurtarma operasyonu...
09 Ocak 2015 / 18:16
TRABZON'UN HAYRAT İLÇESİ BÜYÜKHARMAN YAYLASI'NA BİR ARIZAYI GİDERMEK İÇİN ÇIKAN VE YOĞUN KAR YAĞIŞI NEDENİYLE YAYLADA MAHSUR KALAN ELEKTRİK ENERJİ ŞİRKETİ ÇALIŞANI 5 KİŞİ BAŞARILI BİR OPERASYONLA KURTARILDI.

 

 

Trabzon’un Hayrat ilçesine bağlı Büyükharman Yaylası'na 8 Ocak tarihinde bir arızayı gidermek için çıkan Ali Gürbüz, Emsal Topçu, Hakan Akaltun, Avni Çakır ve Mustafa Esen isimli 5 elektrik enerji şirketi personeli yoğun kar yağışı nedeniyle yaylada mahsur kaldı. Donma tehlikesi geçiren 5 işçi sığındıkları bir yayla evinde kurtarılmayı beklerken, irtibata geçtikleri Trabzon Valiliği tarafından Malatya 2. Kara Havacılık Alayı Arama Kurtarma Birliği'nden yardım istendi. Helikopterle gelen ekip tarafından kurtarılan 5 işçi Trabzon Havalimanı’na getirildi.

Kurtarma çalışmalarının başarılı bir şekilde gerçekleşmesinden dolayı ekiplere teşekkür eden Vali Abdil Celil Öz, “Mahsur kalan vatandaşlarımızın kurtarılması için en güvenli yöntemler değerlendirilerek, Başbakanlık AFAD ve Genel Kurmay Başkanlığı işbirliği ile tam donanımlı bir helikopter temin edilmiştir. Helikopterle bölgeye ulaşan ekiplerimiz donmak üzere olan vatandaşlarımız başarılı bir operasyonla kurtarmıştır” dedi.
Kurtarılan 5 kişi yaylada çok zor anlar yaşadıklarını ifade ederek, "Arıza için gittiğimiz yaylada karın şiddetini devam ettirmesi sonucu bir yayla evine sığındık. Burada bulduğumuz yiyeceklerle beslendik, odunlarla ısındık. Evde kaldığımız süre boyunca bir sıkıntı yaşamadık. Allah milletimize ve devletimize zeval vermesin. Bu zor günde yanımızda bulunup, hayatta kalmamıza vesile oldular" diye konuştular 

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ