ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2903
EURO
6,0256
IMKB
62.336
ALTIN
217,980
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın10/16 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul9/13 ºC
İzmir10/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Okulda skandal iddia!...
12 Ocak 2015 / 12:04
KIRŞEHİR'DE HİZMETLİSİ OLMAYAN OKULDA ÖĞRENCİLERİN TEMİZLİK YAPTIĞI İDDİA EDİLİRKEN OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANI MİLLİ EĞİTİM TARAFINDAN HİZMETLİ ATAMASI YAPILMAMASINA TEPKİ GÖSTERDİ.

 

 

Kırşehir 24 Aralık Ortaokuluna bir aydır temizlik görevlisi atanmamasına tepki gösteren okul aile birliği başkanı Kemal Apaydın, "Okulda hizmetli eksikliği var. Okul yeni açılalı bir ay oldu. Milli Eğitimdeki görevlilerle defalarca görüştüğümüz halde hizmetli sorunu çözülmedi. Çocuklar okulda temizlik yapıyor. Bir yandan çocuklar temizlik yapıp bir yandan da öğretim görmekteler temizliği okulda belirli öğrenciler yapıyor. Her öğrenci yapmıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise 'temizlik görevlisi atayacağız, okul yeni açıldı, hizmetli ihtiyacı olduğunu biliyoruz' diyorlar fakat şuan kadro olmadığını söylediler, bir ay geçti çocukların temizlik yapmasına gönlüm razı değil" iddiasında bulundu.

Milli Eğitim Müdür Yardımcılığından konu ile ilgili yapılan açıklamada, "Orta okul ve ilk okul bölümünde temizlik görevlimiz var. Temizlik görevlileri için ikinci atamalar da yapılacak. Görevli yok diye bir iddia söz konusu değil" denildi.
 

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ