ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,4024
EURO
6,1687
IMKB
62.336
ALTIN
224,217
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın-2/7 ºC
Ankara-6/1 ºC
İstanbul3/5 ºC
İzmir-1/6 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘’Aktakka, Bakanlık olarak kültür varlıklarının korunmasında her türlü desteği veriyoruz.’’...
12 Ocak 2015 / 14:21
İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRÜ NURİ AKTAKKA AYDIN'IN ANTİK KENTLER AÇISINDAN ZENGİNLİĞİNE DİKKAT ÇEKEREK BAKANLIĞIN KÜLTÜR VARLIKLARINA KORUMAYLA İLGİLİ HER TÜRLÜ KATKISININ OLDUĞUNU AÇIKLADI.

 

 

Aydın Ticaret Odası öncülüğünde gerçekleşen Aydın’ın tarihi değerleri ve Turizminin ele alındığı panel ADÜ kongre merkezinde gerçekleşti. Panele katılan İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka Aydın’ın antik kentler açısından zenginliğine dikkat çekerek Aydın da sekiz antik kentin ziyarete açık olduğunu 10 antik kentte de kazı çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Aktakka, toplantı da Efeler ilçesinde kültür varlıklarının korumasına yönelik çalışmalara da değinerek il genelinde 1423 kültür varlığı olduğunu ifade etti. Efeler ilçesindeki en önemli antik kentin Tralles olduğunu açıkladı. Aktakka, Bakanlığın 2014 yılında düzenlenmiş antik kenti projesi kapsamına alındığını söyledi.

Aktakka, Kültür ve Turizm Bakanlığının kültür varlıklarını korumayla ilgili her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

AYTV HABER MUHABİRİ

İRFAN KARASAKAL

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ