ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2843
EURO
5,9542
IMKB
62.336
ALTIN
223,931
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın1/16 ºC
Ankara-3/8 ºC
İstanbul3/7 ºC
İzmir1/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Malay'dan Ziyaret
19 Mart 2009 / 14:51
VALİ MALAY, YAŞLILAR HAFTASI DOLAYISIYLA NAZİLLİKAYMAKAMI YILDIZ İLE 102 YAŞINDAKİ BEKİR ADALI'YI EVİNDE ZİYARET ETTİ
Aydın Valisi Mustafa Malay, ''Yaşlılar Haftası'' dolayısıyla Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız ile ilçede yaşayan 102 yaşındaki Bekir Adalı'yı evinde ziyaret etti.

Malay, Nazilli Yeni Mahalle'de ziyaret ettiği Adalı'nın sağlığının yerinde olduğunu belirtti.

Vali Malay ve Kaymakam Yıldız'ın ziyaretinin kendisini sevindirdiğini ifade eden Bekir Adalı, ''Ben bu yaşa, sağlığıma, beslenmeme dikkat ederek geldim. Hiçbir zaman tıka basa yemek yemedim. Zamanında ve az yemek yedim. Yemekler arasında süt, yoğurt ve ayranla beslendim. Doğal yemekleri tercih ettim. Hala da bu şekilde beslenmeye devam ediyorum'' dedi.

Adalı, Sümerbank Basma Fabrikası'nı açmak için Nazilli'ye geldiğinde gördüğü Atatürk'ten çok etkilendiğini söyledi.

Vali Malay, Bekir Adalı'nın kızı, Nazilli Müze Kurma ve Yaşatma Derneği Başkanı Bingül Adalı'dan da babasıyla ilgili çeşitli bilgiler aldı.

Ziyarette, Aydın Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilal Cenet ile Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. İsmail Tufan hazır bulundu.

Malay, ziyaretin ardından, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Nazilli Kaymakamlığı ve Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile Nazilli'de ''Uzun Ömürlüler Merkezi'' kurulduğunu, Akdeniz Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesine bağlı Gerontoloji Bölümü öğretim üyelerinin bölgede bulunan 100 yaş üzeri vatandaşların uzun yaşamlarının sırlarını araştıracaklarını hatırlattı.

Vali Malay, ilçe ziyaretleri sırasında mutlaka yaşlı vatandaşları ziyaret ederek, onların sorunlarıyla ilgilendiğini dile getirdi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ