ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2903
EURO
6,0256
IMKB
62.336
ALTIN
218,125
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Aydın10/16 ºC
Ankara2/10 ºC
İstanbul9/13 ºC
İzmir10/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
En anlamlı doğum günü hediyesi...
12 Ocak 2015 / 19:18
MUĞLA'NIN MARMARİS İLÇESİNDE YAŞAYAN EMİNE DAĞLI, 32 YILLIK HAYAT ARKADAŞI HALDUN DAĞLI'YA DOĞUM GÜNÜNDE BÖBREĞİNİ BAĞIŞLAYARAK HAYATA TUTUNMASINI SAĞLADI.

Marmaris’te yaşayan işçi emeklisi 58 yaşındaki Haldun Dağlı, 10 yıl önce böbrek hastası olduğunu öğrendi. Eşi Emine Dağlı (55) kocasına böbreğini vermeyi düşündü ancak hastalığının kalıtımsal olduğunu öğrenip oğlu Ertuğrul’u düşünerek çekimser kaldı. Aile, nakil için uygun organı beklemeye başladı. Bu sürede Haldun Dağlı, yaşamını diyaliz makinesine bağlı sürdürmeye devam etti. Ailenin tek oğlu Ertuğrul Dağlı, yakın zamanda sağlık kontrolünden geçti ve temiz çıktı. Oğlunun sağlıklı olduğunu öğrenen Emine Dağlı, eşine böbreğini bağışlama kararı aldı.

Marmaris İhtiyaç Sahipleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (MİSYDD) Kurucu Üyesi Emine Dağlı, derneğin eşi Haldun Dağlı için düzenlediği doğum günü partisinde kararını açıkladı. Eşinin gözyaşları içinde böbreğini kendisine bağışladığını duyan Haldun Dağlı, duygulanarak teklifi kabul edemeyeceğini söyledi. Ancak eşinin nakil için gerekli girişimleri yaptığını öğrenince sürpriz hediyeyi kabul etti. Partide kısa bir açıklama yapan Emine Dağlı, "Oğlumun bu hastalığa yakalanma riskinin olmamasının ardından böbreğimi eşime bağışlama düşüncesi tekrar gündeme geldi. 10 Şubat tarihinde İstanbul Çapa Tıp Fakültesi'nden doku uyuşması testleri için randevu aldım. Kan gruplarımız uyuyor. Dokularımız uymasa bile dörtlü çapraz bağış sistemi ile uyan birinden alıp ben de uyan birine böbreğimi vereceğim" dedi.

Dağlı ailesi, şimdi 10 Şubat tarihinde İstanbul'da yapılacak kontroller sonrası herhangi bir sorun çıkmazsa, naklin gerçekleşmesini beklemeye başladı. 

İHA

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
GÜNCEL
POSTA LİSTESİ